PÜİS Uyardı: Bayramda Hileli Akaryakıta Dikkat!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, bayram tatilinin 10 güne çıkması nedeni ile yola çıkan vatandaşları akaryakıt alımı konusunda uyardı.
PÜİS Uyardı: Bayramda Hileli Akaryakıta Dikkat!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, bayram tatilinin 10 güne çıkması nedeni ile yola çıkan vatandaşları akaryakıt alımı konusunda uyardı.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, 10 günlük Kurban Bayramı tatili nedeni ile yola çıkan vatandaşların yolculuklarını güvenli bir şekilde yapabilmeleri için uyarılarda bulundu, sürücüleri hileli akaryakıt konusunda uyardı.

‘Ucuz Akaryakıt Pahalıya Mal Olabilir’

Araç sürücülerinin akaryakıtlarını lisanslı akaryakıt istasyonlarından almaları gerektiğini açıkladı. Ucuz diye alınan akaryakıtların pahalıya mal olabileceğini vurgulayan İmran Okumuş; "Kimse zararına ticaret yapmaz. Bir ürün, maliyetinin altındaki fiyatlara satılıyorsa, o ürünün kalitesinden şüphe duymak gerekir. Bu tür yakıtlar bir yandan çevre kirliliğine neden olurken, öte yandan araç motorlarına büyük zarar veriyor.

Daha da önemlisi trafik kazalarında yangın çıkması sonucu can kayıplarına varan faciaları neden olabiliyor. Tüketiciler, özellikle şehirler arası yollarda 'ucuz yakıt' tabelalarına kanıp maliyetinin çok altındaki fiyatlara satılan yakıtları almasınlar. Ucuz diye aldıkları yakıt kendilerine pahalıya mal olabilir. Vatandaşlarımız bayram yolculuklarının kabusa dönüşmesini istemiyorlarsa, maliyetinin altındaki fiyatlarla satılan bu tür yakıtlara itibar etmesinler" açıklamasını yaptı.

Yazılı Talimat ile Uyarı Yapıldı

Akaryakıt istasyonu işletmecilerini, gelen müşterilere karşı nasıl davranılması gerektiği konusunda yazılı açıklama yapıldığını belirten Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, 10 günlük tatil süresince en iyi şekilde hizmet verilmesi için yazılı talimat gönderildiğini belirtti.

24 Saat Hizmet Verecek

Yapılan yazılı açıklamada, özellikle saha temizliği ve tuvalet hijyeni, istasyona giriş ve çıkışların güvenli olması için gerekli aydınlatmaların yapılması ile ilgili uyarılarda bulunuldu. Bunun dışında üye iş yerlerinin bayram tatili boyunca 24 saat hizmet verilebilmesi için ayarlamaların yapılması konusunda da uyarı yapıldı.

Türkiye geneline 13 binden fazla akaryakıt istasyonu bulunuyor. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, akaryakıt istasyonlarında verilen hizmetlerin kalitesi ile ilgili gelen şikayetlerin titizlik ile değerlendirilmeye alınacağını belirtti.

Kurban Bayramı tatili nedeni ile yola çıkacak çok sayıda vatandaşın olduğunu dile getiren İmran Okumuş, akaryakıt alımların dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha vurguladı.