SGK Açıkladı: Prim Ödeme Süresi Uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, pirim ve diğer ödemelerin sürelerinin uzatıldığını, yapmış olduğu yazılı açıklama ile bildirdi.
SGK Açıkladı: Prim Ödeme Süresi Uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, pirim ve diğer ödemelerin sürelerinin uzatıldığını, yapmış olduğu yazılı açıklama ile bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, pirim ve diğer tüm SGK alacaklarının ödeme sürelerini uzattığını belirtti.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Temmuz 2017 dönemine ait pirim ödemelerinin son günü olan 31 Ağustos 2017 tarihinden 5 Eylül 2017 Salı gününe kadar uzatıldığı açıklandı.

5 Eylül’e Uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; “Son ödeme tarihi 31 Ağustos 2017 olan prim ve diğer tüm SGK alacaklarının ödeme süresi 5 Eylül 2017 günü sonuna kadar uzatılmıştır” açıklamasını yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yapmış olduğu açıklamada, SGK Temmuz 2017 dönemine ait pirim ödemelerinin son gününün 31 Ağustos olduğunu bu tarihin de Kurban Bayramı arifesine denk geldiği açıklandı.

‘Mağduriyet Yaşanmasın’

Kurban Bayramı öncesi yarım günlük mesai süresinin de idari tatil olarak kabul edildiğini belirten yazılı açıklamada, bu durumu göz önünde bulunduran SGK yönetimi, yaşanılacak mağduriyetlerin önüne geçmek amacı ile pirim ödeme sürelerinin uzatılmasına karar verdiğini açıkladı.

Ödemeler Yasal Süre İçinde Yapılmış Sayılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yapmış olduğu yazılı açıklamada; “Son ödeme tarihi 31 Ağustos 2017 olan prim ve diğer tüm SGK alacaklarının (6111, 6736 ve 7020 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan borçlara ilişkin taksit ödemeleri de dahil olmak üzere) ödeme süresi 5 Eylül gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır" denildi.