Son Dakika! Afrin'den İkinci Şehit Haberi Geldi

Zeytin Dalı Operasyonu devam ederken, ülkeyi yasa boğan ikinci şehit haberi geldi. Açıklamayı Twitter üzerinden yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavu.
Son Dakika! Afrin'den İkinci Şehit Haberi Geldi

Zeytin Dalı Operasyonu devam ederken, ülkeyi yasa boğan ikinci şehit haberi geldi. Açıklamayı Twitter üzerinden yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavu

Zeytin Dalı Operasyonu devam ederken, ülkeyi yasa boğan ikinci şehit haberi geldi. Açıklamayı Twitter üzerinden yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; "Vatanımızın bekası için Afrin'de #ZeytinDaliHarekati’na katılan hemşehrim Piyade Üsteğmen #OğuzKaanUsta'yı şehit verdik. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Terörün kökünü kazıyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletimizin başı sağolsun." dedi.

Son Dakika! Afrin'den İkinci Şehit Haberi Geldi

Afrin'deki Operasyondan Acı Haber


Türkiye, terörist grupları bölgeden temizlemek için önemli bir hareketa imza attı. Vatandaşların da yoğun olarak destek verdiği Zeytin Dalı Operasyonunda Üsteğmen Oğuz Kaan Usta hayatını kaybetti. Şehit olan üsteğmenin haberini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu verdi. Operasyonun dördüncü gününde gelen bu acı haber tüm ülkeyi yasa boğdu.

Edinilen bilgiye göre, şehit üsteğmenin eşi Saide Üstüne Usta, Antalya'da İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyor. Şehit eşine acı haber iletildi. Bununla birlikte yapılan açıklamada, şehit Üsteğmenin ailesinin Ankara'da ikamet ettiği bildirildi.

Afrin'in ilk Şehidi Toprağa Verildi


Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nın 3. günü şehit olan Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, bugün toprağa verildi. Ankara'da düzenlenen cenaze töreninde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'in ilk şehidi olan Özalkan'ın vasiyetinin yerine getirileceğini açıkladı. Buna göre kahraman şehit, Türkmen bölgesinde yer alan bir okula isminin verilmesini vasiyet etmişti.

Törende devletin üst kademelerinden pek çok isim yer alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamayı yaptı: ''Şehidimiz Musa Özalkan Afrin operasyonundaki ilk şehidimiz. Rabbimiz Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz onlar diridirler ancak sizler bilemezsiniz demiştir. Şu anda Musa evladımız bizi dinliyor. Biz onun şehadetine şahidiz o da bizim saf tutuşumuza şahit. Çok önemli bir operasyonlar silsilesi içerisinde ordumuz Mehmet'lerimiz bu karda kışta büyük bir mücadeleyi sürdürüyorlar kimlere karşı? Teröristlere karşı. DEAŞ gibi terör örgütüne yönelik operasyondur. Bu operasyonu milletimiz ÖSO birlikte zafere ulaşma suretiyle kazanacağız. Kararlıyız azimliyiz. Acaba şunlar ne demiş, bunlar ne demiş, dünyada şu ülke nasıl bakmış, bu ülke nasıl bakmış, buna bakacak halimiz yok. Bu konudaki karar bu milletindir. Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecek ve bizi sınırlarımızda taciz eden üç beş tane ipsize, soysuza biz bu sınırlarda soluk aldırmayacağız. Şu anda yavrumuz bu noktada attığı tweet'lerle de adeta geleceğini okudu. Adeta şehadetten kendisine gelecek olan paranın bile nereye yatırılması gerekeceğini de orada bildirdi. Bu millet güçlü. Biz evladımızın bu vasiyetini zaten Türk milleti olarak biz kendimiz hallederiz onu da yerine getiririz. Allah rahmet eylesin.''