Son Dakika: Maske Zorunluluğunun Kalkacağı Tarihi Bizzat Bakan Kendisi Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullarda maske zorunluluğunu kaldıracaklarını açıkladı. Maske ne zaman kalkacak, kalkıyor, çıkacak, kalkar, okullarda maske zorunlu mu?
Son Dakika: Maske Zorunluluğunun Kalkacağı Tarihi Bizzat Bakan Kendisi Açıkladı!

Koronavirüs salgını nedeni ile kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu getirilirken süreçte vatandaş maske yasağının kalkacağı tarihi de merak etmeye başlamıştı. Meslek liselerinde geliştirilen Kovid-19 hızlı antijen kit sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda maske yasağının kaldırılacağı açıklandı.

First Lady Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Antalya Serik'te Kadriye İlkokulu'nun kütüphanesinin açılışına katıldı. Açılış töreninde meslek liselerinde geliştirilen hızlı antijen kit hakkında da önemli açıklamalar geldi.

OKULLARDA MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU KALDIRILACAK!

Düzenlenen törende açıklamalarad bulunan Emine Erdoğan, "Hem milli hem yerli hem de irite etmeden sadece tükürük testiyle ve 15 dakikada sonucu elde edilen Kovid-19 testi için Sağlık Bakanlığı'na başvuruda bulunuldu. Halkımız adına ben gerçekten çok mutlu oldum. Hem çocuklarımıza hem öğretmenlerimize kolaylık olacak. Bundan sonraki süreçte kapsamının daha da artmasını diliyorum" diyerek test için başvuru yapıldığını açıkladı.

Bakan Mahmut Özer ise konu hakkında Bilim Kurulu'nun onayını beklediklerini dile getirerek ilk olarak okul öncesi, sonrasında ise 1. sınıf, 2. sınıf ve 3. sınıf olmak üzere kademeli olarak maske uygulamasını kaldıracaklarını dile getirdi.