Üniversitelilere müjde! Devlet tarafından verilecek olan 10 GB için tarih netleşti

Bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu bugün son dakika öğrencilere 10 GB internetin ne zaman verileceğini açıkladı.
Üniversitelilere müjde! Devlet tarafından verilecek olan 10 GB için tarih netleşti

Bundan bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda üniversiteli öğrenciler için eğitime destek olması amacı ile 10 GB internet verileceği öğrenilmişti. Bakanlık tarafından yapılan son dakika açıklaması sonucunda ise internetin ne zaman verileceği öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURMUŞTU!

Gençlere verilecek olan internet ve telefon / bilgisayar destekleri hakkında yapılan görüşmelerin ardından Erdoğan, "Örgün eğitimindeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçiriyoruz. Piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 lira teknolojik cihaz desteği vereceğiz. Piyasa fiyatının yüzde 44,4, bilgisayarlar için yüzde 16,7 tutarında destek sağlayacağız. Bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. Gençlerimiz bu haklarını istedikleri üç mobil şebeke operatörlerinin üzerinden kullanabilecekler. Üniversiteli gençlerimizin teknoloji ve bilgiye erişimini artıracağız. Her iki desteğe ilişkin uygulama esasları bakanlıklarımızca belirlenecektir.

18 yaşına giren gençlerimize 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere Genç Kart vereceğiz. Tüm gençlerimiz müze, tiyatro, sinema gibi kültür ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. Zaman içinde imkanları daha da genişleteceğiz." şeklinde yapılan açıklamalar ile müjdeli haberi duyurmuştu.

TARİH BELLİ OLDU!

Üniversiteli öğrenciler ise yapılan bu açıklamalar sonucunda 10 GB ücretsiz internetin ne zaman verileceği konusunda merak edilenleri araştırmaya başladı. Bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından yapılan açıklamalarda internetin ne zaman verileceği belirlendi.

Konuya ilişkin "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın sizlere vadettiği 10 GB internetle ilgili süreci aşağı yukarı tamamladık. Gençlik ve Spor ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile çalışıyoruz. Bu ayın sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz ama yetişmezse de kasım ayının başında hazır olmuş olacak. Onları size vermiş olacağız. Bilgisayar ve cep telefonuna ciddi bir destek sağlamış olacağız. O da netleşti." şeklinde ifadeler ile Kasım ayını işaret etti.

Haber Editörü