Yamaçevlerde Modern Yaşam İçin Çalışmalar Hızlandı

Ankara Yenimahalle Yamaçevler gecekondu bölgesinin Bakanlar Kurulu kararıyla kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesiyle çalışmalar hız kazandı.
Yamaçevlerde Modern Yaşam İçin Çalışmalar Hızlandı

Ankara Yenimahalle Yamaçevler gecekondu bölgesinin Bakanlar Kurulu kararıyla kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesiyle çalışmalar hız kazandı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, üzerinde titizlikle durduğu Yamaçevler Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları devam ediyor.

Yamaçevler Kentsel Dönüşüm Projesi ile bölgede arazi çalışmaları devam ederken, gecekondularla ağaçların tek tek tespitleri yapılarak kayıt altına alındı.

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde yer alan Yamaçevler'de kentsel dönüşüm projesi kapsamında çalışmalar başladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ile birlikte gecekondu bölgesine giderek mahalle sakinleri ile sohbet etti.

Görüntü Kirliliği Sona Eriyor

Yamaçevler Kentsel Dönüşüm Projesi ile Yukarı Yahyalar, Çiğdemtepe ve Avcılar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan gecekondu bölgesinin görüntü kirliliği ortadan kalkıyor.

Yenimahalleye ve bu bölgede yaşayan vatandaşlara yakışan, kaliteli, sosyal donatı alanlarıyla tercih edilen bir semt yaratmak amacıyla harekete geçen Yenimahalle Belediyesi, yaklaşık olarak 66 hektarlık alana, bin 300 gecekondunun bulunduğu ve 5 bin 200 kişinin yaşamını sürdürdüğü bölgede bölüm bölüm yıkımları gerçekleştirilerek bölgede modern bina yapım çalışmaları devam edecek.

Gecekondu Tarihe Karışacak

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yamaçevler Kentsel Dönüşüm Projesi'nin önem taşıdığını vurgulayarak tek amacın Yenimahalle'de yer alan gecekonduyu tarihe gömmek olduğunu söyledi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar gecekondu bölgesi için yapmış olduğu açıklamada;

“Tek amacım Yenimahalle'de gecekonduyu tarihe gömmek. Burası ilçemizin son gecekondu bölgesi. Bölgede bin 300 gecekondu hak sahibi bulunuyor. Burası uzun zamandır Yenimahalle'ye sıkıntı veriyordu. Bakanlar Kurulu kararı da çıktığına göre önümüzde hiçbir engel kalmadı.

Vatandaşlarımızla da görüşmelerimizi yaptık. Onları bulundukları yerde ev sahibi yapmak istiyoruz. Bugün ilk kazma vuruldu. İnşallah tapu teslim törenini de hep beraber, güle oynaya yapacağız. Son gecekondu bölgemiz olan bu bölgeyi de gecekondudan arındırdığımız zaman Yenimahalle'de gecekondu tarihe karışacak" ifadelerini kullandı.