Yerli Üretim Otomobile Bin Dönümlük Arsa Desteği

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Ahmet Koçaş, yerli otomobil üretimi için en fazla desteği veren il olmak için çabalıyor.
Yerli Üretim Otomobile Bin Dönümlük Arsa Desteği

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Ahmet Koçaş, yerli otomobil üretimi için en fazla desteği veren il olmak için çabalıyor.

Ülkemiz adına çok önemli bir adım atılarak yerli otomobil üretimi için çalışmalar başlatıldı. Yerli üretime destek olmak isteyen Koçtaş, Aksaray'da yapıldığı takdirde bin dönümlük arsayı destek olarak sunacağını belirtti.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Ahmet Koçaş, yerli otomobilin üretilmesi konusunda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Üretimi yapılacak yerli otomobilin Aksaray'da yapılması durumunda bin dönümlük arsayı projeye hediye edeceğini belirterek; "Ülkemiz için çok önemli olan yerli otomobilin Aksaray'da üretilmesi halinde değeri 25 milyon lira olan Organize Sanayi Bölgemizdeki (OSB) bin dönümlük arsayı bu projeye hediye etmek istiyoruz" desteğini verdi.

En çok Destek Veren İl Olmak İstiyor

Koçaş, ülkemizde gerçekleştirilen yerli üretim otomobil için en büyük desteği veren il olmak istediklerini belirtti.

Koçaş yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı (TOBB) Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun liderliğinde başlayan yerli otomobil seferberliğine Aksaray olarak en fazla destek veren il olmak istediklerini açıkladı.

Aksaray’da Üretilirse Bin Dönümlük Arsa Hediye

Koçaş, Aksaray’ın 81 il arasında stratejik konumu ve teknik alt yapısı ile en uygun konumda olduğunu vurgulayarak; “Ülkemiz için çok önemli olan yerli otomobilin Aksaray'da üretilmesi halinde değeri 25 milyon lira olan Organize Sanayi Bölgemizdeki bin dönümlük arsayı bu projeye hediye etmek istiyoruz. Yerli otomobil, Türk halkının en büyük sevdası olup, bu projenin hayata geçmesi ülkemizi otomotiv sektöründe ileri götürecektir.

Aksaray, yerli otomobilin üretilmesinde, hem stratejik konumu hem de teknik alt yapısıyla 81 il içerisinde en uygun konumdaki şehirdir. Aksaray iş dünyası olarak, ülkemizin yararına olacak her projenin en büyük destekçisiyiz. TOBB Başkanı'mız Hisarcıklıoğlu'nun bu noktada bize inanarak destek vereceğini biliyor, yerli otomobilin bir an önce üretilmesini temenni ediyorum" açıklamasını yaptı.