SeaPearl Ataköy'de İlk Etap Tamamlandı

Kuzu Grup'tan İstanbul Ataköy'de ilk etabı tamamlanan SeaPearl Ataköy projesi Osmanlı ve Fransız saray mimarisinden esinlenerek inşa edildi.
SeaPearl Ataköy'de İlk Etap Tamamlandı

Kuzu Grup'tan İstanbul Ataköy'de ilk etabı tamamlanan SeaPearl Ataköy projesi Osmanlı ve Fransız saray mimarisinden esinlenerek inşa edildi.

İstanbul Avrupa Yakası'nda denize en yakın konut projeleri arasında yer alan, Kuzu Grup'un inşa ettiği Sea Pearl Ataköy projesinin ilk etabında sona gelindi.

Kuzu Grup tarafından hayata geçirilen SeaPearl Ataköy projesinin lansmanı hem Türkiye'de hem de Dubai'de yapıldı. Ataköy'de inşa edilen proje satışa sunulduğu günden beri yoğun ilgi ile karşılandı.

En Kıymetli Proje

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Özen Kuzu, SeaPearl Ataköy projesi ile ilgili; “Grubumuzun imza attığı en kıymetli projelerin başında gelen SeaPearl Ataköy'de yaşamın başlayacak olmasından son derece mutluyuz.

2 etap halinde inşa ettiğimiz SeaPearl Ataköy'ün 631 konutluk ilk etabında sona gelmiş olmak bizler için gurur verici. Yerli ve yabancı yatırımcıdan tam not alan projemiz, sahip olduğu özelliklerle ‘ihtişam' ve ‘lüks' kavramlarını yeniden yorumluyor.

Prenslerin İlgi Odağı Oldu

Körfez ülkelerinin üst düzey aileleri, prensler, ülkemizin sanat, siyaset ve spor alanında ün yapmış isimlerinin ilk etabımıza gösterdiği ilgiden son derece mutluyuz. Şimdi sırada ikinci etabımız var. Tüm enerjimizi yeni etabımıza ve işletmesini Jumeirah'ın üstlendiği otel birimimize vereceğiz. Söz verdiğimiz tarihte 2. etabımızı da tamamlayıp sahiplerine teslim edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Yurt içi ve yurt dışında hazırda bekleyen projelerin olduğunu dile getiren Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Özen Kuzu, yeni projelere 2018 yılında başlanacağı bilgisini verdi.

20 Katlı 4 Bloktan Oluşuyor

SeaPearl Ataköy projesinde toplam 1.401 konut bulunuyor. Projenin ilk etabı 20 katlı 4 bloktan meydana geliyor ve 631 konuttan oluşuyor. Yapımı tamamlanan ilk etapta, 1+1 daire şeklinden, 4,5+1 daire şekline kadar farklı konut tipleri yer alıyor.

Ataköy'de inşa edilen SeaPearl Ataköy, mavinin her tonunun, yakamozların, yunusların, martıların, yıldızların, güneşin doğuşu ve batışının eşsiz güzelliği içinde, en değerli inciler gibi parıldayan ihtişamlı bir yaşam sunuyor.

Proje kapsamında yer alan dairelerin, her odasından Marmara Denizi manzarasını izlemek mümkün. Ahşap zeminli, doğal çimli ve geniş teraslı kat bahçesinde günün 24 saati eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Osmanlı ve Fransız Saray Mimarisinden Esinlenildi

SeaPearl Ataköy projesi, Osmanlı ile Fransız saray mimarisinden esinlenerek tasarlandı.

Zengin sosyal olanaklarıyla da dikkat çeken SeaPearl Ataköy'de her bloğun kullanımına özel 150 ile 200 metrekare arasında değişen fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş imkanı, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası ve barok tarzı peyzaj alanı da yer alıyor.

Kuzu Grup’tan 100 Bini Aşkın Konut

Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda proje hayata geçiren Kuzu Grup, bu yıl 11 basamak yükselerek, ENR listesinde 130'uncu sıraya yükseldi. Kuzu Grup yaklaşık 75 yıldır inşaat sektörüne varlığını sürdürüyor.

500'ü aşkın tamamlanan projesi ve 100 binden fazla konut sayısı ile uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record (ENR) tarafından hazırlanan Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde 2015 yılında 151'inci, 2016 yılında ise 141'inci sırada bulunuyordu.

Ev sahiplerini her gün sultanlar gibi ağırlamaya hazır konutları, sunduğu zengin sosyal olanakları ile konut sahiplerine lüks bir yaşam sunan proje sahiplerini bekliyor.