Yeşille Maviyi Buluşturan Folkart Boyalık Çeşme Projesinde Anahtar Teslimlerine Başlandı!

Türkiye'nin önemli tatil merkezlerinden birisi olarak gösterilen Çeşme'de inşa edilen Folkart Boyalık Çeşme konut projesinin tamamlandığı bildirildi. Projede konut satın alanlara anahtarlarının teslim edilmeye başlandığı belirtildi.
Yeşille Maviyi Buluşturan Folkart Boyalık Çeşme Projesinde Anahtar Teslimlerine Başlandı!

Türkiye'de son dönemlerde konut projelerinin durma noktasına gelmesi konuşulurken tamamlanan konut projeleri de ön plana çıkmaya başladı. Koronavirüs sürecinde insanların yoğun bir şekilde konut talebinde bulunduğu Çeşme'de inşa edilen Folkart Boyalık Çeşme'nin yapım sürecinin bittiği açıklandı.

FOLKART BOYALIK ÇEŞME TAMAMLANDI

Deniz ile doğayı birleştiren bir proje olarakdikkat çeken Folkart Boyalık Çeşme'de yaşam başlıyor. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak tamamlanan proje hakkında açıklama yaparak, “İzmir'de bir projemizi daha bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Folkart Boyalık Çeşme şirketimizin başarı ile tamamladığı en güzel butik projelerimizden birisi oldu.” dedi.

Folkart tarafından yapılan ve tamamlanan projelere yenilikçi, estetik, modern, teknolojik ve çevreci projelere bir yenisi daha eklendi. Çeşme'nin en güzel destinasyonlarından birisi olan BoyalıK'ta inşa edilen proje Folkart'ın bölgede tamamlanan 6. projesi oldu. 160 milyon liralık yatırım değerine sahip olan Folkart Boyalık Çeşme projesi kapsamında 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 büyüklüklerinde 66 süit yapıldı. Tamamlanan projede anahtar teslimi işlemlerine da başlandı.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak kapsamlı bir açıklama yaparak, “Şirket olarak İzmir'de bugüne kadar 15 proje tamamladık. İstanbul – İzmir Otoyolu ile İstanbul'daqn Çeşme'ye 4 saat gibi bir sürede ulaşılabiliyor. Artık İstanbul'dan çıkıp kısa bir sürede Çeşme'de sonsuz bir maviliğin tadı çıkarılabilecek. Yılın 12 ayında da aktif bir sosyal yaşamın olacağı Folkart Çeşme Boyalık bu imkanı sunacak.” ifadelerini kullandı.

Folkart Çeşme Boyalık projesinin ilk müşterilerinden birisi olan Mutlu Kasapoğlu'na satın aldığı suitin anahtarı Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak tarafından teslim edildi.

PROJENİN ÖZELLİKLERİ VE KONUMU

Folkart Çeşme Boyalık projesinin mimarının Durmuş Dilekçi olduğu ifade edildi. Proje 11 bin metrekarelik bir alan üzerinde inşa edilerek hayata geçirildi. Toplamda 18.387 metrekarelik inşaat alanının 4.600 metrekaresi peyaj alanı olarak ayrıldı. Açık havuz, çocuk havuzu, kapalı havuz, sauna, fitness, yoga odası, pilates odası, kafeler, dinlenme terasları gibi sosyal donatılara proje içerisinde yer verildi.

Folkart Boyalık Çeşme oldukça bilinen Boyalık plajına yakın bir konumda inşa edildi. Altın Yunus Marina'ya 1 km, Ayayorgi Koyu'na ve Aqua Toy City'ye 2 km, Çeşme Marina'ya ise 3,5 km uzaklıkta bulunuyor.