Emlak Konut ve THY Arnavutköy konut projesine rekor başvuru!

İstanbul'da ev sahibi olmak isteyen kişiler için yayımlanan duyuru ile birlikte Emlak Konut ve THY Arnavutköy konut projelerine 450 bin talep geldiği öğrenildi.
Emlak Konut ve THY Arnavutköy konut projesine rekor başvuru!

Geçtiğimiz günlerde başvuruların tamamlandığı THY Arnavutköy konut projesi hakkında yapılan açıklamaya göre 13 bin konut için binlerce başvurunun geldiği öğrenildi. Başvuru yapan vatandaşlar tarafından kura işlemlerinin ne zaman yapılacağı merak konusu iken bugün yapılan açıklamalara göre bu kapsamda rekor başvurunun geldiği öğrenildi.

TOPLAMDA 450 BİNİN ÜZERİNDE BAŞVURU ALDIK!

Bugün konu hakkında açıklama yapan Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli, “Toplamda 13 bin bağımsız bölümün yer aldığı ‘Yenişehir Evleri Arnavutköy’ projesini büyük bir kent vizyonuyla, mahalle kültürünü yansıtan yatay mimari anlayışıyla tasarladık. Türk Hava Yolları ile işbirliği içinde yürüttüğümüz bu projemizi, güvenli yapıların yanı sıra, estetik ve yenilikçi dokunuşlarla, sıfır atık altyapısına sahip modern bir yaşam alanı olarak geliştirdik. Toplamda 450 binin üzerinde başvuru aldık” şeklinde yaptığı açıklamalar ile başvuruların alındığı öğrenildi.

Konut fiyatları hakkında başvuru yapan kişiler tarafından en çok merak edilen konut fiyatları olmuştu. Fiyatlar ise şu şekilde verildi;

1+1 58 metrekare daire 2.088.000 TL

2+1 72 metrekare daire 2.592.000 TL

3+1 102 metrekare daire 3.672.000 TL

YENİ PROJELER MÜJDELENDİ!

Mevcut proje üzerinden güncel bilgilendirmeler yapan Gedikli, “Projede toplam konut sayısı üzerinden engelli vatandaşlarımıza yüzde 5, şehit ve gazi yakınlarına yüzde 5, gençlere ise yüzde 20 kontenjan hakkı tanıdık. Vatandaşımızın büyük teveccüh gösterdiği projemizde kura çekilişlerini de yakın tarihte gerçekleştireceğiz. Kampanyamızın gördüğü bu yoğun ilgi doğrultusunda Çevre Şehir ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın öncülüğünde Emlak Konut olarak, erişilebilir konut alanında yeni projeler geliştirmeye ve çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde yaptığı açıklamalar ile yeni projelerin de gündemde olduğu öğrenildi.

Konutların tasarımları hakkında da bilgilendirme yapan Gedikli, “Projemizde, her yaştan insanın faydalanabileceği bölgesel park ve yaşam alanları, meydanlar, etkinlik alanları, dini tesis, eğitim, sağlık, spor alanları, sosyal ve kültürel tesis alanları ile yaya ve bisiklet yolları gibi tüm detayları düşünerek bir kentsel tasarım çalıştık. Sıfır Atık altyapısıyla geri dönüşümü destekleyen uygulamalara sahip olan proje, ısı yalıtımı, gri su arıtımı, güneş enerjisi sistemleriyle enerji verimliliğini ön planda tutacak” ifadeleri ile güncel durum hakkında bilgilendirme yaptı.