İstanbul Bahçelievler'de Efes Pilsen'in Arazisi Üzerinde RAMS Global'in 729 Konutluk Dev Projesi Başlıyor!

RAMS Global tarafından Efes Pilsen’in İstanbul Bahçelievler’deki bira fabrikasının olduğu arazide 3 Milyar TL’lik yeni bir konut projesine başlanacağı bildirildi.
İstanbul Bahçelievler'de Efes Pilsen'in Arazisi Üzerinde RAMS Global'in 729 Konutluk Dev Projesi Başlıyor!

İstanbul Bahçelievler’de Efes Pilsen’e ait olan bira fabrikasının bulunduğu arazi üzerine yeni bir konut projesi hazırlandı. 729 konutluk ve 40 ticari üniteden oluşan projenin yatırım değerinin 3 Milyar TL’yi bulduğu bildirildi. RAMS Global tarafından yapılacak olan projenin açıklanması inşaat sektöründe heyecan yarattı.

RAMS Global Türkiye’de ilk yatırımını 2019 yılında Gaziantep LİV Hospital ile gerçekleştirmişti. Ardından ise 7 yıl boyunca yapılamayan ve yarım kalan kentsel dönüşüm projesini alan firma 576 konutluk Quattro İstanbul’u tamamlama aşamasına getirdi. Şimdi ise RAMS Global Bahçelievler’de devasa bir konut projesine imza atmaya hazırlanıyor.

BAHÇELİEVLER'DE 11 BLOKLU KONUT PROJESİNDE 729 KONUT 40 TİCARİ ÜNİTE İNŞA EDİLECEK

RAMS Global CEO’su Devran Bülbül bir açıklama yaparak, “11 bloklu bir proje olarak tasarladık. 729 konut ve 40 ticari ünite inşa edilecek. Projeye başladıktan 2-3 ay sonra satışlara da başlayacağız. Başka bir firma olsaydı hemen satışa çıkarırdı. Bir yap-sat anlayışı ile çalışmaya devam edeceğiz. Arsa dahil projenin yatırım maliyeti 3 Milyar TL’yi buluyor. Efes Pilsen’e ait olan fabrika arazisini satın aldık. Projenin yüzde 100’ünü biz yapacağız ve süreçlerin tamamını biz yöneteceğiz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Bahçelievler'de Efes Pilsen'in Arazisi Üzerinde RAMS Global'in 729 Konutluk Dev Projesi Başlıyor!

KAZAKİSTAN'DA İLK SIRADA

RAMS Global’ın sektöründe uluslararası tecrübeye sahip olduğunu söyleyen Devran Bülbül, “Kazakistan’da biz sadece konut projeleri yapmadık. Hyundai’nin otomobil fabrikasını, Lukil’in 100 bin ton kapasiteli madeni yağ fabrikasını yaptık. Bunların yanında Formula 1 pistleri, oteller, tribünler, müzeler inşa ettik. 16 tane de okul binası ve hastane yaptık. Kazakistan’da satış gücümüz ile ilk sırada bir firmayız.” dedi.

1,5 AYDA TÜM DAİRELER SATILDI

Türkiye’deki projeler ile alakalı olarak da bilgi veren Devran Bülbül, “LİV Hospital’in ardından Ümraniye’de bir kentsel dönüşüm projesini devralmıştık. 576 daire ve 22 ticari üniteden oluşan bu projede bize ait olan 220 daireyi 1,5 ayda sattık. Quattro İstanbul’u 2022 yazında teslim edeceğiz. Projeyi 27 bin TL’den satışa çıkardık. Şimdi şerefiyesine göre metrekaresi 33 Bin TL ile 40 Bin TL seviyesine yükseldi. İlk fiyatları belirlerken bölgedeki 10 yıllık binaların fiyatlarını baz alarak oluşturduk ve fırsatçılık yapmadık. Talep vardı 45 Bin TL fiyat belirleyebilirdik ama bu bizim şirket prensiplerimize uymazdı. Buna rağmen biz yine kar elde ettik.” şeklinde konuştu.

YENİ PROJELER SIRADA

İstanbul’da yeni projelerin hazırlıkları içerisinde olduklarını söyleyen Devran Bülbül, “Efes Pilsen’in arazisi hariç Haliç’te de bir arazi satın aldık. Ayrıca Sarıyer’de de aldığımız bir arazi var. Bu arazilerde de konut projeleri gerçekleştireceğiz. Bunların yanında yurt dışında da arazi yatırımlarımız var. Bunları da projelendireceğiz. 2 yıl içerisinde sektörümüzün en büyüm 3 şirketi arasına girmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Emlak365.com