Sancaktepe, İstanbul İçerisinde En Çok Konut Satan İkinci İlçe Oldu

En çok ikinci konut satışı yapılan yer Sancaktepe oldu. Anadolu Yakası’nda kentsel dönüşüm sebebiyle yaşanan inşaat yoğunluğu ve bölgede yapılan konut satışı adedinde başı çeken ilçelerden bir tanesi de Sancaktepe oldu. İstanbul ili içerisinde en çok konut satışı yapılan ikinci ilçe olan Sancaktepe, aynı 5 sene öncesinde Çekmeköy’de bulunan konutların gördüğü ilgiyi görüyor ve yatırımcılarına da karlı iş olanakları sunuyor. Sancaktepe En Fazla Konut Satılan İlçelerde İkinci Sırada Sancaktepe
Sancaktepe, İstanbul İçerisinde En Çok Konut Satan İkinci İlçe Oldu

En çok ikinci konut satışı yapılan yer Sancaktepe oldu.

Anadolu Yakası’nda kentsel dönüşüm sebebiyle yaşanan inşaat yoğunluğu ve bölgede yapılan konut satışı adedinde başı çeken ilçelerden bir tanesi de Sancaktepe oldu. İstanbul ili içerisinde en çok konut satışı yapılan ikinci ilçe olan Sancaktepe, aynı 5 sene öncesinde Çekmeköy’de bulunan konutların gördüğü ilgiyi görüyor ve yatırımcılarına da karlı iş olanakları sunuyor.

Sancaktepe, İstanbul İçerisinde En Çok Konut Satan İkinci İlçe Oldu

Sancaktepe En Fazla Konut Satılan İlçelerde İkinci Sırada


Sancaktepe’de bulunan konutlara ilginin artmasının sebebi aslında 7-8 sene öncesine dayanıyor. Yüksek marka değeri taşıyan konut üreticilerinin Sancaktepe bölgesine yaptıkları ilk konut projeleri, ilçenin gayrimenkul alanındaki gelişiminin de kaderinin değiştirmiş oldu. Sancaktepe, yakın zaman içerisinde Ümraniye ve Kartal’dan alınan mahalleler sayesinde ilçe yapıldı. Sancaktepe’nin merkezi Sarıgazi, çok yakın zamana kadar iyi bilinmezken şimdilerde yaşanan inşaat yoğunluğu sebebiyle büyük bir değişime girerek herkesi şaşırttı.

Sancaktepe, İstanbul İçerisinde En Çok Konut Satan İkinci İlçe Oldu

Sancaktepe bölgesinde yaşanan inşaat yoğunluğu ve satılan konut adedi baz alındığında İstanbul ili içerisinde en çok konut satışı yapılan ilçelerden bir tanesi olmayı başardı. Sancaktepe ilçesi, 2016 yılının tamamında İstanbul ilçeleri içerisinde Esenyurt’tan sonra satılan 11.885 konut ile İstanbul ili içerisinde en çok konut satışı yapılan ikinci ilçe olmayı başardı.

2017 yılının başlangıcında da konut satışında artış görülen Sancaktepe’de 2017 Ocak ayında toplam 732 adet konut, Şubat ayında 836 adet konut, Mart ayında 1.101 adet konut, Nisan ayında 990 adet konut ve Mayıs ayında ise 996 adet konut satışı gerçekleştirilerek toplamda 6.654 adet konut satışı gerçekleştirildi. Bu rakamlar baz alındığında eğer ki Sancaktepe bölgesinde satışlar bu grafikte devam ederse 2017 yılı içerisinde de İstanbul’da en çok konut satışı yapılan ilçeler arasında ilk beşteki yerini alacak.

Sancaktepe, İstanbul İçerisinde En Çok Konut Satan İkinci İlçe Oldu