TOKİ 77 İşyerini Açık Arttırmayla Satışa Sunuyor

TOKİ Başkanı Ergün Turan, İstanbul Başakşehir Kayabaşı’nda mahalle konsepti ve semt kültürü ile yapılan konut projesinde yer alan 77 işyerini açık arttırma ile satışa sunulduğunu açıkladı.
TOKİ 77 İşyerini Açık Arttırmayla Satışa Sunuyor

TOKİ Başkanı Ergün Turan, İstanbul Başakşehir Kayabaşı’nda mahalle konsepti ve semt kültürü ile yapılan konut projesinde yer alan 77 işyerini açık arttırma ile satışa sunulduğunu açıkladı.

Mahalle konsepti ve semt kültürü ile inşa edilen TOKİ İstanbul Başakşehir Kayabaşı konutlarında 77 dükkanı ihale ile satışa sundu.

İstanbul Başakşehir Kayabaşı 4. Etap 1. ve 2. Bölge'de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) 77 adet işyeri açık arttırma sistemi ile satışa sunuldu.

Dar gelirli aileleri, konut almakta zorlanan vatandaşları konut sahibi yaptıklarını dile getiren TOKİ Başkanı Ergün Turan, konut inşaatının yanı sıra ihtiyaç duyulan alanlarda da projeler ürettiklerini söyledi.

Mahalle konsepti ile semt kültürünü bir arada barından İstanbul Kayabaşı konut projelerini yürüttüklerini dile getiren Ergün Turan, projede yer alan 77 adet işyerini açık arttırma sistemi ile satışa sunduklarını söyledi.

Açık Arttırma ile Satılıyor

Açık arttırma ile satışa sunulan işyerleri metrekare olarak 25 metrekare ile 126 metrekare arasında değişiyor. Ergün Turan, Kayabaşı'nda küçük ve orta halli esnafların modern iş yerlerinde iş yapabilmelerini sağlamak için projeler tasarladıklarını dile getirdi. Ergün Turan, Kayabaşı'nın hızlı bir şekilde geliştiğini vurgulayarak; “Açık artırmaya katılan alıcılarımız işyerlerine, 94 bin TL’den başlayan fiyatlarla yüzde 25 peşin, 120 ay vade seçeneğiyle sahip olabilecek" açıklamasını yaptı.

Büyük Meydan İçerisinde Kafe ve Restoratnlar

Açık arttırma ile satışa sunulan dükkanlara yoğun talep olduğunu belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayabaşı'nda yürütmekte olduğu projeler kapsamında olan mahalle konsepti ile geliştirilmiş semt kültürünü barındıran önemli bir çalışma olduğunu vurguladı.

Proje ile ilgili bilgi veren Ergün Turan, içinden cadde geçen, etrafında tek katlı dükkânların, bisiklet yollarının, spor alanlarının, caminin ve çarşının olduğu; büyük bir meydana açılan, meydanda kafe ve restoranların bulunduğu bir mahalle konseptinin yer aldığını söyledi.

Mahalle Kültürü ile Semt Kültürü Sentezi

TOKİ Başkanı Ergün Turan, dayanışma ile mutlu olunacağını ifade ederek;

“Hepimizin aradığı; bu topraklara ait olan, farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği; semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, 'mahalle kültürü' kavramında vücut bulan, dayanışmayla mutlu olacağımız sosyal yaşam alanlarıdır. Bu arayışa yanıt veren 'mahalle kültürü' kavramını, konut kurgusu içine taşıdık"