Ford 2023 model sıfır araçlar için faizsiz taşıt kredisi desteği açıkladı

Stoklarında olan 2023 model sıfır araçlar için Mayıs ayı kampanyasını duyuran Ford 250 bin liraya kadar faizsiz taşıt kredisi vereceğini açıkladı.
Ford 2023 model sıfır araçlar için faizsiz taşıt kredisi desteği açıkladı

Otomotiv piyasası yaşanan ekonomik dalgalanma nedeni ile zor günler yaşarken düşen talebe rağmen araç fiyatlarında beklenen gevşeme yaşanmamıştı. Döviz kuru ve yüksek enflasyon baskısı araç fiyatlarını yukarıda tutmaya devam ederken Ford stoklarında kalan sınırlı sayıdaki 2023 model araç için yeni kampanyasını duyurdu.

Ford tarafından yapılan kampanya duyurusunda sadece 2023 model sıfır araçlarda geçerli olmak üzere 250 bin liraya kadar faizsiz 12 ay vadeli kredi desteği verileceği açıklandı. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin belirlenen 2023 model araçlardan stoklar bitmeden almaları yeterli olacak.

FORD FAİZSİZ ARAÇ KREDİSİ MÜJDESİ VERDİ!

Sıfır araç almak isteyenlere Ford beklenen müjdesini verdi. Ford tarafından yapılan açıklamada "Belirtilen aylık %0 kampanya faizi, gerçek kişilerin bireysel amaçlı 2023 model yılı binek araç alımlarının konu olduğu 250.000 TL tutarlı ve 12 ay vadeli Yapı Kredi Bankası kredilerinde geçerlidir. Belirtilen faiz oranına karşılık gelen aylık taksit tutarı 20.833,33 TL'dir.

Bu kredi tutarı, taksit tutarı ve vade için; bir kereye mahsus ve peşin olarak tahsil edilen 1.556,90 TL kullandırım ücreti, vergiler ve rehin tesis ücreti dahil edildiğinde Yapı Kredi Bankası kredisinin aylık toplam maliyet oranı % 0,0900 ; yıllık toplam maliyet oranı % 1,1424 olmaktadır. Belirtilen senaryo BDDK'nın belirlediği kurallar çerçevesinde 250.000 TL kredi kullanılabilen araçlar için geçerlidir. Azami kredi tutarı BDDK tarafından belirlenen yasal limitlere göre her bir araçta farklılık gösterebilir." denilerek kredinin koşulları da sıralandı.

Taşıt kredisi paketinden yararlanmak istiyorum diyen kişilere 250 bin liraya kadar faizsiz taşıt kredisi desteği sağlanacak. Kredi çekmek istiyorum diyen kişiler için son başvuru tarihi ise stokların devam etmesi durumunda 31 Mayıs olarak uygulanacak.

Genel Yayın Yönetmeni