TOKİ'den ayda 4 bin TL ödeme ile 1+1 2+1 3+1 anahtar teslim konutlar satışta!

Bugün TOKİ tarafından yayımlanan son duyuru ile birlikte konutların satışlarının
TOKİ'den ayda 4 bin TL ödeme ile 1+1 2+1 3+1 anahtar teslim konutlar satışta!

Dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabileceği hakkında TOKİ'den son dakika duyurusu geldi. Belli başlı şartları sağlayan tüm vatandaşların başvuru yapabileceği bu konutlar için aylık satış tutarları da belirlendi.

1+1 2+1 3+1 KONUTLAR SATIŞA ÇIKTI!

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda TOKİ tarafından vatandaşlar için yapılan ve satışlarda 120 ay vade uygulanacağı faizin yüzde 0 olduğu ve aylık ödeme tutarlarının da yaklaşık olarak 4 bin TL olduğu öğrenildi. Bununla birlikte başvuru yapmak isteyen kişilerin ilk etapta Ziraat Bankası'na 2 bin TL ödeme yapması gerektiği öğrenildi. Bu kapsamda kişilerin TOKİ konutlarına başvuru yapabilmesi için belli şartları sağlaması gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Yukarıda açıklanan konutlara sahip olmak için kişilerin sağlaması gereken başvuru şartları şu şekilde verildi;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 21.000.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 21.000.-TL olması gerekmektedir.)

5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.