Mebuskent Projesinde Teslimler Başladı

Aymor Grup tarafından Ankara'da hayata geçirilen, Türkiye'nin en yeşil projesi olan Mebuskent projesinde yaşam başladı.
Mebuskent Projesinde Teslimler Başladı

Aymor Grup tarafından Ankara'da hayata geçirilen, Türkiye'nin en yeşil projesi olan Mebuskent projesinde yaşam başladı.

Aymor Grup tarafından hayata geçirilen Mebuskent projesi Ankara'nın Batıkent ilçesinde konumlanıyor.

Mebuskent projesi 'Şehrin içinde koca bir şehir' sloganıyla satışa sunulan Türkiye’nin en yeşil projesi kapsamında yerini aldı.

5 Bin Kişi Yaşayacak

Aymor Gruptafrafından hayata geçirdiği projede, yaklaşık 70 ailenin taşınması ile hayat başladı. Mebuskent, modern inşaat teknolojisi ve konut konforu ile doğayla iç içe bir yaşamı birleştiriyor.

Taşınmalar devam ederken projede yer alan Mebuskent AVM'nin de yıl sonunda hizmete girmesi planlanıyor. Yaklaşık 5 bin kişinin yaşayacağı proje ulaşım kolaylığı ile de tercih ediliyor.

Ankara'da hayata geçirilen proje, kont sahiplerine bol oksijenli, doğayla iç içe bir yaşam sunarken, modern yaşam, spor ve sosyal etkinlik imkanı da sunuyor.

Yüzde 87’si Yeşil Alan

Mebuskent projes 388 bin metrekare üzerine inşa edildi. Projenin yüzde 87'sini yeşil alan ve sosyal yaşam alanları oluşturuyor. Mebuskent projesi, 652 dairelik 10 blok ile tamamen bağımsız bahçeli 332 villa, tam bir dikey-yatay mimari armonisi sunuyor.

Doğanın tüm renklerini içinde barındıran, meyve ağaçları dahil her türden 23 bin ağaçla adeta bir doğal park niteliği taşıyor.

Geniş peyzaj ve sosyal alana sahip olan Mebuskent projesinin Ankara Batıkent'e yeni bir soluk getiriyor. Villa ve dairelerden oluşan karma projede AVM, botanik park ve tenis kortu da yer alıyor.

‘Küçük Kopenhag’

Mebuskent’e 'Ankara’daki Küçük Kopenhag' deniyor. Yerleşke içi yol ve yeşil alanların tamamen bisikletli hayata göre tasarlandı. Birçok özelliğe sahip projede, spor kompleksi, yüzme havuzu, sauna-Spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik golf sahası da bulunuyor.

Gürültü ve kirlilikten uzak, yeşile dokunarak yaşamak isteyenlere doğayla iç içe bir ortam sunan Mebuskent, sakinlerine 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti veriyor.

Kolay Ulaşım Sunuyor

Aymor Grup tarafından hayata geçirilen Mebuskent projesi, metro hattı, otobüs güzergahları ve diğer ulaşım imkanları sayesinde Ankara’nın bir uçtan bir uca bağlantılı güzergahlarına sadece 25 dakikalık mesafede yer alıyor. Mebuskent’ten kalkan ringler ile metroya ulaşım 10 dakikada sağlanıyor.

Çevre yoluna yakın bir lokasyonda yer alması havalimanına da şehir trafiğine girmeden çok kısa sürede ulaşılmasını sağlıyor.

AVM İçin Talep Çok

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, yaklaşık 5 bin kişinin yaşayacağı projede, AVM için çok talep olduğunu vurgulayarak; “Projenin kendisine ait, en az 5.000 kişiye hitap edecek AVM alanı 8.000 metrekare satılabilir alandan oluşuyor.

Bu alanları yönetim olarak satmaya karar verdik. AVM’nin yıl sonunda faaliyete geçmesini planlıyoruz. İçinde kuaförden markete, kuru temizlemeden güzellik salonuna kadar insanların gündelik ihtiyaçlarını karşılayacağı her şey olacak. AVM, en iyi hizmeti vererek buradaki yaşam kalitesini artıracak” açıklamasını yaptı.