Bursa'nın Yeni Yatırım Arsaları

Bursa'nın coğrafi konumu nedeni ile yatırım yapılacak önemli yerler, birikimlerini değerlendirmek isteyenler için bir fırsat sunuyor.
Bursa'nın Yeni Yatırım Arsaları

Bursa'nın coğrafi konumu nedeni ile yatırım yapılacak önemli yerler, birikimlerini değerlendirmek isteyenler için bir fırsat sunuyor.

Türkiye'nin nüfus yoğunluğu bakımından 4. büyük kenti olan Bursa, her geçen gün nüfus yoğunluğu bakımından artmaya devam ediyor. Bununla beraber Bursa’da mevcut konutların ve inşa edilecek konutların fiyatları da yükseliyor.

Uzun süre içerisinde değer artışı gösteren arsa yatırımı, nitelikli alanlardan seçilirse eğer kısa vadede yatırımcısına büyük ölçüde değer artışı yaşatıyor.

Bursa, Uludağ’ın eteklerine kurulu bir şehir. Doğu-batı yönüne uzanıyor. Şehrin son 20 yıl boyunca batı yönüne doğru büyüdüğü gözlemleniyor. Fakat bununla birlikte şehrin doğusunda yer alan Yenişehir ilçesinin şehre yakın arsalarına ilgi artıyor.

Kısa Sürede Kazanç Getiren Arsalar

Kısa sürede değerine değer katan arsa yatırımı, şehrin batı kısmında yer alan Nilüfer ve Karacabey ilçelerinin şehre yakın olan bölgeleri ilgi görüyor. Bu bölgede yeni yapılan şehir hastanesinin bulunması, dini eğitim külliyesinin olması, üniversitenin ve sebze meyve halinin de batı bölgesinde yer alması Nilüfer ilçesinin değerini arttırıyor.

Bursa'da Türkiye'nin aktarmasız en uzun metro hattı bulunuyor. Aktarmasız bu metro hattı Kestel ilçesinden Nilüfer'deki üniversiteye kadar aynı vagonla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bu metro hattının Görükle'ye kadar uzatılması düşünülüyor. Bununla birlikte de Görükle'de arsa fiyatlarının artmasına neden oluyor.

Metro hattının son durağı olan Organize Sanayi Bölgesi'nden Geçit Mahallesine kadar uzatılması düşüncesi, Geçit'teki arsa fiyatlarının da artmasına neden oluyor. Metro hattında yapılacak olan bu değişikliklerin önümüzdeki 5 sene içerisinde tamamlanması bekleniyor. Bununla birlikte bölgedeki arsa fiyatlarının artması düşünülüyor.

Bu bölgede yapılan arsa yatırımlarının kısa zamanda kazanç getireceği öngörülüyor.

Arsa, yatırımcısına uzun sürede de olsa mutlaka kazanç getiriyor. Şehrin gelişmekte olan bölgelerinde uygun fiyatlara alınan arsalar, bölgede yapılan imarın artması ile değer kazanıyor. Bu durumdan da en çok bekletilen arsalar kazançlı oluyor.

Bursa'da yatırım yapılacak ve uzun vade sıkıntısı olmayan yatırım arsaları arasında büyümeye devam eden; Görükle, Geçit ve İrfaniye bölgesindeki arsalar yatırımcılara kazanç getiriyor.