ESTA Dünya Sıralamasında 6 Basamak Daha Yükseldi

ESTA Construction, 'Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi' listesinin Türk firmalar arasında 28. sırayı aldı.
ESTA Dünya Sıralamasında 6 Basamak Daha Yükseldi

ESTA Construction, 'Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi' listesinin Türk firmalar arasında 28. sırayı aldı.

ESTA Construction, hayata geçirdiği dev projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

'Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi' listesine bir kez daha adını yazdıran ESTA Construction, Türk firmaları arasında listenin 28'inci sırasında yer alarak en büyük firmalar arasında yer almaya devam ediyor.

6 Basamak Daha Yükseldi

Rusya’da toplamda 1 milyar dolarlık kontrat imzalayan ESTA Construction, büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

ESTA Construction, uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'nin müteahhitlerin bir önceki yılda ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettikleri gelirleri esas alarak yayınladığı ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde bir kez daha adından söz ettirdi.

En Büyük 28. Türk Firması

ESTA Construction, 2016 yılının verilerine göre oluşturulan listede bir önceki yıla göre 6 basamak yükselerek 168'inci sıraya çıkıyor.

‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde yer alan Türk firmaları sıralamasında ilk 30 şirket arasında yer alma fırsatını yakalayan ESTA Construction, Türkiye'nin en büyük 28'inci firması olma şansına erişiyor.

Türkiye Çin’den Sonra İkinci Ülke

ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, Türk firmalarının büyük bir başarıya imza attığını vurgulayarak, Türk firmalarının 2016 yılından beri yükselişe geçtiğini belirtti.

Bahattin Demirbilek, Türk firmalarının yükselişini alkışlamamız gerektiğini belirterek; “Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'nin “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde 2015 yılında 40 olan Türk müteahhitlik firması sayısının 2016 yılında 46’ya yükseldiğini görüyoruz.

Türkiye, firma sayısıyla tam 10 yıldır dünyada Çin'den sonra ikinci ülke konumunda yer alıyor. Uluslararası arenada ve bölgemizde yaşanan tüm siyasi-ekonomik sıkıntılara karşın Türk firmalarının bu yükselişini alkışlamamız gerektiğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

ESTA Construction'ın son dönemde ihalesini aldığı projeler arasında dünya devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki en büyük yatırımı da yer alıyor. Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasının ihalesini kazanan ESTA, 13 gün gibi kısa bir sürede 20 Haziran 2017’de projenin temellerini attı.

Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasının ihalesi bir sene sürdü.

Geçtiğimiz günlerde ESTA Saratov Uluslararası Havalimanı ihalesini de kazanarak bir başarı daha kazandı. Rusya'nın Saratov şehrindeki havalimanı projesi, ilk etapta 130 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçiriliyor.

Hayata geçirilen havalimanı projesi ile yıllık 1 milyon ve saatte 570 yolcu kapasitesiyle dikkatleri çekiyor.