Parası Olmayana Bile Ev Aldırır! Yüzde 40 İndirim, 0.95 Faizli Konut Kredisi, Taksitli Milli Emlak'tan Son Liste

Lojman almak isteyenler için ilan edilen güncel listeler yayımlandı. Aralık ayının sonuna kadar devam edecek satışlar için başvuru yapacak olanlara ise inanılmaz fırsatlar sunuluyor.
Parası Olmayana Bile Ev Aldırır! Yüzde 40 İndirim, 0.95 Faizli Konut Kredisi, Taksitli Milli Emlak'tan Son Liste

Kendi evini almak isteyenler için ilan edilen lojman satış duyurularının sayısı artmış durumda. Kamu kurumları kendilerine ait evleri hem lojman kredisi imkanıyla hemde bazı taksitli ödeme seçenekleri ile satıyor.

PARASI OLMAYANA BİLE EV ALDIRAN LOJMAN İLANLARI

Lojman satış duyuruları şehirlerde yer alan il milli emlak müdürlükleri ile il ilçe belediye başkanlıklarından yayımlanır. Bu kurumların dışında il genelinde daaliyet alanı bulunan diğer kurumlarda kendilerine ait olan kamu konutlarını ihaleye çıkarabilirler.

İhale ile yapılacak olan konut satışları öncesi kamu kurumları bir ihale kılavuzu yayımlarlar. Kılavuzda ise konutlar için belirlenen muhammen bedel ilan edilir. Vatandaşlar ise muhammen bedel üzerinden ihaleye katılır ve tekliflerini sunarlar.

GÜNCEL SATIŞ LİSTESİ

Parası Olmayana Bile Ev Aldırır! Yüzde 40 İndirim, 0.95 Faizli Konut Kredisi, Taksitli Milli Emlak'tan Son ListeParası Olmayana Bile Ev Aldırır! Yüzde 40 İndirim, 0.95 Faizli Konut Kredisi, Taksitli Milli Emlak'tan Son ListeParası Olmayana Bile Ev Aldırır! Yüzde 40 İndirim, 0.95 Faizli Konut Kredisi, Taksitli Milli Emlak'tan Son Liste

YÜZDE 40'A VARAN İNDİRİMLER SÜRPRİZ OLMUYOR

Kendi evini almak isteyenler için lojmanların en önemli avantajı fiyatları. Geçmiş yıllarda inşa edilen konutların maliyet derdi olmuyor. Kente ve mühite göre fiyatlar belirlenirken geneli çok uygun rakamlarla ihaleye başlıyor.

İhaleye katılacak olanlar için ise en önemli husus katılım az veya çok olma durumu. Eğer katılım az olursa konut ilk teklif fiyatına satılabilir. Ancak katılım çok olması durumunda ise fiyatlar verilecek tekliflere göre şekillenir.

0.95 FAİZLE LOJMAN KREDİSİ KULLANABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Lojman satışlarına özel bir diğer husus ise düşük faizli konut kredisi imkanı.

Milli Emlak Müdürlüklerinin lojman satış ilanlarına başvuru yapacak olanlar için konut kredisi ile ev almak mümkün. Milli Emlak geçmiş dönemde çeşitli bankalarla lojman kredisi anlaşması imzalamıştı. Bu anlaşmalar kapsamında lojman alacak olanlara 0.95 faizli ve 120 ay vadeli konut kredisi sağlanır.

KURUMLARDAN KREDİSİZ TAKSİTLİ SATIŞ İMKANLARI

Lojman kredisinin dışında kamu kurumları kendi ödeme planlarını da uygulayabilirler. Özellikle belediye başkanlıkları ve bakanlıkların alt kurumları lojman satışlarını yüzde 20 peşinat, yüzde 25 peşinat, yüzde 50 peşinat ve geri kalan tutarın 12 ay, 24 ay, 60 ay ve 120 ay gibi seçeneklerle ödenmesine imkan sağlarlar. Ancak bu ödeme planı kuruma bağlıdır ve her kurum uygulamayabilir.

LOJMAN SATIŞLARINI NEREDEN TAKİP EDECEKSİNİZ

Lojman almak isteyenler Milli Emlak Müdürlüğü'nün sitesinden tüm duyuruları takip edebilir. Diğer kurumların duyurularını ise Basın İlan Kurumu üzerinden bulabilirsiniz.