TOKİ ve KİPTAŞ İstanbul'da Ucuz Konut Savaşına Girişti

Türkiye'nin en büyük sosyal konut markalarından biri olan TOKİ İstanbul Kayaşehir konut projesi ile talep patlaması yaşarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan KİPTAŞ ise Silivri Konutları ile adından söz ettiriyor.
TOKİ ve KİPTAŞ İstanbul'da Ucuz Konut Savaşına Girişti

Türkiye'nin en büyük sosyal konut markalarından biri olan TOKİ İstanbul Kayaşehir konut projesi ile talep patlaması yaşarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan KİPTAŞ ise Silivri Konutları ile adından söz ettiriyor. İki kurumun satışları çatışırken oluşan bu arz en çok kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişileri mutlu ediyor.

KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap Satışları Başladı


Daha önce bölgede yer alan iki etabı tamamlayan KİPTAŞ aynı bölgedeki 3. etap satışları ile dar gelirli aileleri konut sahibi yapmaya devam ediyor. İstanbul'un Silivri ilçesinde yer alan proje E-5 Karayolu ve TEM otoyolu ile komşu konumda bulunuyor. Kiptaş Silivri konutları projesinde 2+1 daire ve 3+1 daire tipi satışa sunuluyor. Projede yer alan konutlar 24 ay faizsiz taksitle satışa sunulurken konut kredisi kullanmak isteyen kişiler içinde anlaşmalı bankalar ile daha düşük kredi faiz oranları ile konut kredisi çekme imkanı sunuluyor.


KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap Fiyatları Ne Kadar?


KİPTAŞ tarafından satışa sunulan konutlar için uygulanan fiyat listesi kapsamında en düşük fiyat 195 bin lira olarak uygulanırken en yüksek konut fiyatı ise 215 bin liradır. KİPTAŞ 36 ay faizsiz taksitle konut satışı yaparken daha uzun vade seçenekleri için ise anlaşmalı bankalar üzerinden daha uygun konut kredisi faiz oranları ile kredi kullanımına olanak sağlanmaktadır. KİPTAŞ Silivri konutları ile 1.508 adet konut satışını gerçekleştirecek.

TOKİ ve KİPTAŞ İstanbul'da Ucuz Konut Savaşına Girişti

TOKİ İstanbul Kayaşehir Projesinde Taksitler 667 Liradan Başlıyor


İstanbul'da gerçekleştirilen bir diğer ucuz konut projesi olan TOKİ İstanbul Kayaşehir konut projesi ile 605 adet konut üretilecek. İstanbul Kayaşehir TOKİ konut projesi ile 1+1 daire, 2+1 daire, 3+1 daire ve 4+1 daire olmak üzere toplamda 4 adet daire tipi satışa sunulacak. Satışa sunulan daireler en ucuz 160 bin liradan başlayacak ve 620 bin liraya kadar çıkacak.

TOKİ ve KİPTAŞ Dar Gelirlinin Yüzünü Güldürdü


Dar gelirli vatandaşların yükselen konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olma hayallerinin her geçen gün imkansız bir hale geldiği İstanbul'da TOKİ ve KİPTAŞ büyük bir umut ışığı oldu. Sadece 667 lira taksitle ev sahibi olunmasının önünü açan iki firma yoğun başvuru aldığı için satışlar kura çekimi ile yapılacak. İki firma da İstanbul'da benzer alt gelir grubu konut projeleri üretmek için yeni sahaların araştırmasına başladı. Kaynak: emlak365.com