17.59'dan sonra hesaplarda olacak! Bakan Kirişçi binlerce kişiye müjdeyi hayırlı olsun diyerek ilan etti

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarımsal destek ödemelerinin ödeneceği müjdesini verdi. 15 milyon TL olarak yapılacak ödemeler 29 Nisan saat 17.59 - 18.00'de hesaplarda olacak.
17.59'dan sonra hesaplarda olacak! Bakan Kirişçi binlerce kişiye müjdeyi hayırlı olsun diyerek ilan etti

Emlak365.com - Ramazan Bayramı öncesi merakla beklenen tarımsal destek ödemelerine ilişkin resmi açıklama geldi. Bayram öncesi son iş gününde Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi sosyal medya hesabından beklenen haberi açıkladı.

TARIMSAL DESTEK ÖDEMELERİNİ HAYIRLI OLSUN DİYEREK AÇIKLADI

Twitter hesabından açıklamada bulunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci 7 farklı alanda tarımsal destek ödemesi yapılacağını açıkladı. Bakan Kirişçi ödemelerin bugün (29 Nisan Cuma günü) akşam saat 18.00 itibariyle hesaplarda olacağını açıkladı. Bakanlık ödemeler için yaklaşık 156 milyon TL üreticilere aktarıldı.

Ödemeler hakkında Bakan Kirişçi "156 milyon 585 bin liralık destek ödemelerini bugün saat 18.00'den sonra üreticilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun."ifadelerini kullandı. Paylaşımda ayrıca hangi alanda kaç TL destek ödemesi yapılacağına ilişkin bir de tablo paylaştı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'nin tarımsal destek ödemeleri hakkında yapmış olduğu paylaşımı;

17.59'dan sonra hesaplarda olacak! Bakan Kirişçi binlerce kişiye müjdeyi hayırlı olsun diyerek ilan etti

Bakan Kirişçi'nin açıklamalarına göre; toplam 156 milyon liraya ulaşan destek ödemelerinden en ciddi pay arılı kovan desteği kapsamında yapılacak. Bakanlık arılı kovan desteği için üreticilere 144 milyon TL'ye yakın ödeme yapacak. Diğer destek ödemeleri için açıklanan rakamlar ise "bitki karantinası tazminatı desteği için yaklaşık 11 milyon TL, sertifikalı tohum kullanım desteği 812 bin 481 lira, çam balı telafi desteği 192 bin 300 lira, damızlık ana arı desteği 45 bin lira, düve alım desteği 688 bin lira, yangın ve selden zarar gören kovan desteği 136 bin lira" olarak açıklandı. Söz konusu ödemeler toplam 66.076 üreticiye ödenecek.