800 TL Sınırını Test Eden Gram Altın Fiyatı Düşüşe Geçti!

FED faiz kararı öncesi piyasalarda dalgalanma sürerken gram altının fiyatı 800 TL sınırını test ettikten sonra düşüşe geçti. 25 Ocak altın fiyatları, gram ve çeyrek altın kaç TL, bugün ne kadar oldu?
800 TL Sınırını Test Eden Gram Altın Fiyatı Düşüşe Geçti!

Bir süredir Amerikan Merkez Bankası FED tarafından açıklanacak olan Ocak 2022 faiz kararı baskısı altında olan altın fiyatları dalgalı seyir izlemeye devam ediyor. FED Ocak ayı toplantısı faiz kararı için artık sayılı saat kalırken piyasada oluşan yoğun baskı altında gram altın fiyatı 800 TL seviyesini kırmaya çalışıyor.

Sabah piyasaların açılması ile altın fiyatları önce düşüş yaşayarak 800 TL seviyesinin altına çekilirken ardından gelen fırsat alımları ile yönünü yeniden yukarıya çevirerek 800 TL bandını kırdı. Gram altın anlık olarak bu seviyenin bir altı ve üstü fiyatları görerek yönünü belirlemeye çalışıyor.

25 OCAK 2022 ALTIN FİYATLARI! 1 GRAM ALTIN KAÇ TL OLDU?

Küresel ekonomilerde yaşanan enflasyon şoku ve faiz baskısı ile dengelenmeye çalışan altın fiyatları son olarak Ukrayna nedeni ile ABD ve Rusya arasındaki gerilimin yükselmesi ile yönünü yukarıya çevirmişti. Jeopolitik riskler yatırımcının güvenli limana kaymasına neden olurken altın fiyatları bu özelliği ile kendisine yeni bir yükseliş trendi yakalamaya çalışıyor.

800 TL Sınırını Test Eden Gram Altın Fiyatı Düşüşe Geçti!

Yaşanan gelişmelerin ardından gram altının fiyatı 800 TL rakamının hemen altını gördükten sonra yeniden anlık olarak 800,34 TL seviyesine attı. Gram altın alış fiyatı 800,18 TL ve satış fiyatı 800,34 TL seviyesi ile işlem görürken çeyrek altın alış fiyatı 1.297 TL ve satış fiyatı ise 1.320 TL oldu. Ons altının 1.842 dolar seviyesinde ki seyri ise sürüyor.