Dolar 2022'de 30 TL Olacak Tahmini! Aklımızın Ucundan Geçmeyecek Şeyler Yapabilirler

Dolar kurunun şuan bulunduğu seyir ile 2022 yılı sonunda ne kadar olacağına ilişkin tahminler gelmeye devam ediyor. Son tahminlerden birinde ise 30 TL iddiası ortaya atıldı.
Dolar 2022'de 30 TL Olacak Tahmini! Aklımızın Ucundan Geçmeyecek Şeyler Yapabilirler

Dolar kurunun 13.40 TL ile 13.50 TL arasında sabitlenmesinin ardından bundan sonraki dönemde nasıl adımlar geleceği merak konusu. Yüksek kurdan dolar alanlar yada altını olup dolar TL'nin değişimini merak edenler ekonomistlerin yorumlarını takip ediyorlar.

Dolar kurunun izleyeceği seyre ilişkin ise farklı değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Bundan sonraki günlerde kurun nasıl bir seyir izleyeceğine ilişkin son tahmin Cem Uzan'dan geldi.

CEM UZAN'DAN 2022 YILI SONU DOLAR TAHMİNİ 30 TL OLUR

Ekonomist Murat Muratoğlu kendi sosyal medya hesabında dolar kurunun nabzını tutmaya kendi görüşlerini paylaşmaya devam ediyor. Dolar kurunun geçmiş dönem hareketleri yanında gelecek hareketlerini yorumlayan Muratoğlu son videosunda, Cem Uzan'ı konuk etti. Uzan yuotube üzerinden yayımlanan videoda dolar kuru ile ilgili beklentilerini açıkladı.

Dolar 2022'de 30 TL Olacak Tahmini! Aklımızın Ucundan Geçmeyecek Şeyler Yapabilirler

Dolar kuru için 2021 yılı tahminlerinin tuttuğunu iddia eden Cem Uzan, 2022 yılı için 25 TL ile 30 TL rakamlarını söyledi. Uzan program kapsamında yaptığı konuşmasında "Benim bugün gelecek sene dolar şu kadar olacak diye bir şey söylemem mümkün değil. Onun için Türkiye ekonomisinde yarın öbür gün ne absürtlükler olacak öngörmeniz mümkün değil." açıklamasında bulundu.

Konuşmasının devamında kendi görüşlerini açıklayan Cem Uzan "Yarın faizi 8’de indiriyorum diyebilirler. Ne olacak ki? Ama benim tahminim dolar 2022’yi 30’larda kapar. 25 ile 30 arasında kapar. 25 ile 30 arasında kaparsa iyidir." şeklinde konuştu. Cem Uzan dolar kuru ile ilgili konuşmasını ise hükümetin farklı adımlar atabileceği uyarısında bulunarak "Sizin benim aklımızın ucundan geçmeyecek bir şey de yapabilirler" yorumunda bulundu.

Uzan dolar hakkındaki konuşmasının bir bölümünde ayrıca 2021 yılı için öngördüğü dolar TL tahminin tuttuğunu da söyledi.

EDİTÖR NOTU: Dolar kuru hakkında yapılan yorumlar haber amacıyla paylaşılmış olup asla yatırım tavsiyesi içermez.