Emeklilere Özel Faizli İhtiyaç Kredisi Duyurusu! Ziraat Bankası 30 Bin TL Kredi İçin Kaç TL Faiz İstiyor?

Emeklilere ihtiyaç kredisi imkanını özel bir faizle sunan Ziraat Bankası bu konuda finansal kaynaklarını genişletiyor. 30 Bin TL emekli ihtiyaç kredisi kullananlar ne kadar faiz ödüyorlar?
Emeklilere Özel Faizli İhtiyaç Kredisi Duyurusu! Ziraat Bankası 30 Bin TL Kredi İçin Kaç TL Faiz İstiyor?

Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmeler emekli vatandaşların oldukça sıkıntılı bir süreç içerisinde kendilerini bulmalarına neden oluyor. Gelirleri yeterli gelmeyen emekliler borcu borçla kapatmayı tercih etseler de artık bu şekilde bütçelerini ileriye taşıyamıyorlar. Toplu bir ek kaynağa ihtiyaç duyan emekliler ihtiyaç kredisi kullanıp borçlarını temizlemek istiyorlar. Ancak kredi faizlerinin yüksekliği emekli vatandaşların gözünü korkutuyor.

EMEKLİLERE ÖZEL FAİZLE İHTİYAÇ KREDİSİ

Kamu bankalarının emeklilere dair kampanuyaları devam ediyor. Ziraat Bankası da emekli müşterilere yönelik özel bir kredi kampanyasının duyurusunu yaptı. Buna göre emekli müşteriler Ziraat Bankası'ndan aylık yüzde 1,69 faizle ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. Bu faiz oranı başlı başına avantaj olurken emeklilerin finansal sorunlarına da etkin bir çözüm ortaya konuluyor.

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çeknek isteyen emekliler bunu belirli şartlar altında gerçekleştiriyorlar. Emekliler bu ihtiyaç kredisi ürününden 36 aya kadar vade imkanı ile yararlanabiliyorlar. Ancak bu vade imkanı 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerini kapsıyor. Müşteriler eğer 50 Bin TL'nin üzerinde ihtiyaç kredisi kullanmak isterlerse o zaman azami vade süresi 24 aya düşüyor.

Emekli müşteriler ihtiyaç kredisi çekmek istediklerinde Ziraat Bankası'nın kendilerine sunduğu ödeme imkanlarından da yararlanabiliyorlar. Müşteriler kendi bütçelerine ve gelir akışlarına uygun bir ödeme planı tercih edebiliyorlar. Bu şekilde kredi geri ödemelerinde olası sorunlar daha en başından engellenmiş oluyor. Kredinin sorunlu krediye dönüşüp emeklilere maddi hasar vermesi ihtimali de oldukça zayıf bir ihtimal haline geliyor.

30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Emeklilere Özel Faizli İhtiyaç Kredisi Duyurusu! Ziraat Bankası 30 Bin TL Kredi İçin Kaç TL Faiz İstiyor?

Ziraat Bankası'ndan ihtiyça kredisi kullanan emekli müşterilerin kredi maliyet hesaplamaları aylık yüzde 1,69 faiz ile yapılıyor. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.182 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise yaklaşık 42 Bin TL oluyor. 30 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken emekliler Ziraat Bankası 3 yıl boyunca toplamda yaklaşık 12 Bin TL faiz ödemesi yapıyorlar.

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekli müşteriler kredi başvurularını banka şubeleri ile mobil ve internet bankacılığı üzerinden yapabiliyorlar.

Emlak365.com