Tron Mucidinden Yeni Altcoin Hamlesi! Kripto Para Piyasalarında Altcoin Hareketliliği Başladı!

Piyasaların önde gelen varlıklarından TRON (TRX) mucidi yeni bir altcoine dikkat çekti! Kripto piyasaları hareketlendirecek o hamlenin detayları…
Tron Mucidinden Yeni Altcoin Hamlesi! Kripto Para Piyasalarında Altcoin Hareketliliği Başladı!

Geçtiğimiz günlerde Tron’uun algoritmik stabilcoini olan USDD yayınlandıktan kısa bir süre sonra Tron DAO Rezervi ciddi bir satın alım gerçekleştirdi. USDD’yi desteklemek için atılan yeni adımda toplam 504.6 milyon TRON (TRX) satın alımı yapıldığı açıklandı. Resmi Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Justin Sun ise Tron Rezervinden tamamen bağımsız olarak bir altcoin projesine yatırım yaptığını açıklaması ise piyasalarda yeni bir hareketliliğe neden oldu.

TRON Kurucusu Yeni Bir Altcoine Yatırım Yaptı!

TRON kurucusu Justin Sun geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yeni bir yatırım yaptığını açıkladı. Son dönemde kripto para piyasalarında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle endişeye kapılan birçok yatırımcı gelen yeni haberlerle portföylerini genişletmeye başladılar. Söz konusu açıklama sonrasında Sun’ın cüzdanına Curve platformu üzerinden 1 milyondan fazla UST satın alındığı görüldü. Yaşanan bu gelişme sonrasında piyasalarda bir hareketlilik gözlemlendi.

TRON’dan 38 Milyonluk TRX Satın Alımı Yapıldı!

Tron Mucidinden Yeni Altcoin Hamlesi! Kripto Para Piyasalarında Altcoin Hareketliliği Başladı!

Terra’nın UST rezerv sisteminin giderek popüler bir hale gelmesi yeni stratejilerin de ortaya çıkmasını sağlıyor. Tron’un USDD projesinin de bu hamlelerden biri olması dikkat çekti. 21 Nisan’dan Tron algoritmik stablecoin projesinin açıklanması ve fiyat sabitli olarak o günden bugüne kadar kripto para birimini resmen başlatması ilgi görmüştü.

Justin Sun’ın henüz UST satın almasına ilişkin neden henüz netlik kazanmış değil. Terra’nın kurucusu tarafından Do Kwon tarafından UST’yi satın almasının ardından ‘’ne yapıyorsun?’’ şeklinde paylaşılan mesaj ise ‘’gizli bir planım olabilir’’ yanıtını vermesinin ardından piyasalarda yeni bir hareketlenme olduğu ifade edildi.

TRON (TRX) Ne Kadar?

TRON’dan gelen yeni hamleler sonrasında fiyatında da ciddi bir değişim görüldü. TRX’in Son 24 saatte yüzde 4’ün üzerinde değer kazandığı belirlendi. 9 Mayıs Pazartesi günü itibariyle TRX 0,085 dolar seviyesinden işlem görüyor. Öte yandan piyasaların önde gelen coinlerinde ise ciddi bir düşüş eğilimi görülmeye devam ediyor.

Genel Yayın Yönetmeni