DAP Yapı İstanbul Dışında İlk Projesini Gerçekleştiriyor

Ulusal ve uluslararası ödüllü 23 projeyi İstanbul'da hayata geçiren DAP Yapı, İstanbul dışında ilk projesini hayata geçiriyor.
DAP Yapı İstanbul Dışında İlk Projesini Gerçekleştiriyor

Ulusal ve uluslararası ödüllü 23 projeyi İstanbul'da hayata geçiren DAP Yapı, İstanbul dışında ilk projesini hayata geçiriyor.

DAP Yapı, ulusal ve uluslararası ödüllü 23 projeyi İstanbul'da hayata geçirdi. İstanbul dışındaki ilk projesini de İzmir'de gerçekleştirmek için çalışmalara başladı.

İzmir'de hayata geçirecek projesini Konak ilçesinde, 30 katlı iki kule olarak planlayan DAP Yapı, farklı daire alternatiflerini bir arada bulunduran bir proje gerçekleştirecek.

İzmir'de planladığı proje öncesinde DAP Holding binasında, DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz açıklamalarda bulundu. Ziya Yılmaz, “Yolculuğumuzun ilk durağı Kâğıthane Şelale Evleri’ydi. Sonrasında Ümraniye-Çekmeköy hattında Şelale konseptine devam ettik. Ardından Kartal-Maltepe hattına yöneldik. Yine Kağıthane’de hayata geçirdiğimiz DAP Vadisi’ni mükemmel ofis konseptiyle iş dünyasına sunduk” ifadelerine yer verdi.

‘Dünyanın En İyi Karma Yaşam Projesi’

2014-2015 yılında Londra’da ‘Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme’ alanında birincilik ödülü alan projesi İstMarina'nın yapımının hala devam ettiğini belirten Ziya Yılmaz, alınan ödül ile başarılarının taçlandığını ifade etti. İstMarina projesinde, rezidans ve ofis bloklarının dışında marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen, alışveriş merkezi, otel, okul, hastane, restoranlar da bulunuyor. Yapımı devam eden proje, ‘dünyanın en iyi karma yaşam projesi’ olarak adlandırılıyor.

Ziya Yılmaz; “Taksim’de bal peteği mimarisiyle inşa ettiğimiz Petek Rezidans ve gökyüzü bahçelerine sahip Teras Kule’yle devam ettik. Yolculuğumuzun son durağı ise Validebağ Konakları oldu. Satış ofisi bitmeden çadır kurarak yoğun talebi karşılamaya çalıştığımız bir ön lansman dönemi yaşadık. 15 günde bu çadıra 8 bin kişi giriş yaptı. İnsanlar lüks konut satın almak için 7-8 saat, gece yarılarına kadar sıra beklediler" açıklamasını yaptı.

Ziya Yılmaz, hem Türkiye’de hem de dünyanın çeşitli bölgelerinde proje geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını belirtti. İzmir’in Konak bölgesinde, Atatürk Stadyumu’nun yanında İzmir’in güzelliğine yaraşır bir projeye başlanacağına, bununla birlikte markalı konut anlayışlarını İzmir'e taşıyacaklarını vurguladı.

İzmirliler İçin Balkon Çok Önemli

2-3 aya temel atmaya başlanacağını ifade eden Ziya Yılmaz; “İzmirliler için balkon çok önemli. Yerel dokunuşları, tarihi ve rahatlığı seviyorlar. Şimdiye kadar muhteşem binalar yaptık. İzmir’in yaşam tarzını koruyan, İzmir mimarisine saygılı binalar olacak. 2-3 aya temel atarız. İzmir’in dönüşüme, yenileşmeye ihtiyacı var. İzmir’e kalıcı olmaya geliyoruz. Bir tek proje yapıp dönmeyeceğiz” açıklamasını yaptı.