140 Bin TL'ye 115 Metrekare Dubleks Villa Tipi Prefabrik Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Prefabrik ev yaptırmak için yıl sonu indirimlerini araştıranlar oldukça cazip fiyatlarla karşılaşabiliyorlar. Villa tipi dubleks prefabrik evler ne kadara yaptırılır?
140 Bin TL'ye 115 Metrekare Dubleks Villa Tipi Prefabrik Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Türkiye'de prefabrik ev yaptırmak isteyenlerin sayısı her geçen gün çok daha fazla artıyor. Bunun nedenlerinde birisi bu sektörün oldukça gelişmiş olması gösteriliyor. Prefabrik ev üretimi yapan firmalar teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak görüntü ve fayda olarak betonarme yapılardan geride kalmayacak yapılar meydana getirebiliyorlar. Bundan dolayı da daha düşük maliyetli olan prefabrik evler tercih edilebiliyor.

PREFABRİK EV FİYATLARI UCUZ MU?

Betonarme ev yaptırmak için oldukça yüksek maliyetleri göze almak gerekiyor. Ayrıca bir betonarme yapı belirli bir inşaat sürecinin ardından inşa edilebiliyor. Prefabrik evler ise bir hafta içerisinde kurularak içerisinde yaşanılabilecek hale gelebiliyor. Üstelik prefabrik ev fiyatları betonarme ev maliyetlerinin neredeyse üçte birine karşılık geliyor. Bundan dolayı prefabrik evler daha çok tercih edilmeye başlandı.

PREFABRİK EV YAPTIRMAK İÇİN İZİN ALMAK GEREKİR Mi?

Prefabrik evlerle betonarme evler arasında teknik olarak herhangi bir fark bulunmamaktadır. Betonarme ev yaptırırken nasıl ki belediyeye gidip izin alınması gerekiyorsa prefabrik ev için de belediyeden izin alınması gerekiyor. Prefabrik ev inşa edilecek olan arazinin ev yapımına uygun olması gerekmektedir. Ev yapımına uygun olmayan, imar izni bulunmayan arsalar veya araziler üzerinde yapılan prefabrik evler kaçak yapı muamelesi görebilir ve cezai yaptırımlar uygulanabilir.

PREFABRİK EV YAPTIRIKEN KURULUM KİME AİT OLUR?

prefabrik ev satışı yapan firmalarla müşteriler arasında zaman zaman ücret içerisinde hangi hizmetlerin olduğuna dair anlaşmazlıklar yaşanabiliyor. Prefabrik ev sektörü bunun ayrımını çok net bir şekilde yapmaktadır. Prefabrik evin üretimi, kurulacak olan araziye nakliyesi, evin montajlanarak kurulumu, zemin altı elektrik ve su tesisatı firmaya aittir. Müşteriler prefabrik evin kurulacağı evin kurulacağı arazi için izinleri almak ve düz bir beton zemin hazırlamak konusunda yükümlüdürler. Bu iki işlem prefabrik evi kuracak firma tarafından yapılmamaktadır.

115 METREKARE DUBLEKS VİLLA TİPİ PREFABRİK EV KAÇ TL'YE YAPTIRILIR?

Prefabrik ev fiyatları hakkında araştırma yapanlar çok farklı fiyatlarla karşılaşabilmektedirler. Bunun sebebi de üreten firma, kullanılan malzeme, nakliye maliyeti, yapılan proje gibi farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Alınan son fiyatlara göre 115 metrekare villa tipi dubleks prefabrik ev fiyatları 140 Bin TL'den başlıyor ve 220 Bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Bu konuda net fiuyat için prefabrik ev üretimi ve satışı yapan firmalarla iletişime geçilmesi gerekiyor.