Ankara'nın Yatırım İçin Gözde Semtleri

Ankara'nın gelişen bölgeleri, nereden ev alabilirsiniz ve yatırım yapmak isteyenler için öneriler haberimizde paylaşıyoruz.
Ankara'nın Yatırım İçin Gözde Semtleri

Ankara'nın gelişen bölgeleri, nereden ev alabilirsiniz ve yatırım yapmak isteyenler için öneriler haberimizde paylaşıyoruz.

Ankara'nın gelişmeye devam ettiğini dile getiren Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Önder Tabak, Yaşamkent, Çayyolu ve Temelli istikametine doğru ilerleyen yapılaşmanın, ilerleyen dönemde Başkentlilerin şehir kavramını şekillendireceğini ifade etti.

Gelişen ulaşım ağının konut seçimlerinde ve bölge tercihlerinde etkili olduğunun altını çizen Önder Tabak, Başketlilerin, ulaşım ağının gelişmesi ile hayallerindeki evlere sahip olma şansı bulduğunu belirtti.

Çayyolu istikametine doğru ilerleyen yapılaşma ve lüks konut projeleri şehrin geleceğinin nasıl ilerlediğinin bir göstergesi olduğunu söyleyen Önder Tabak; “Ankaralılar şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzak, lüks ve güvenlikli bir sitede yaşamak istiyor ve bu talepleri doğrultusunda Çayyolu, Temelli ve Yaşamkent gibi yeni yerleşim bölgelerinde gayrimenkul yapımı büyük bir hız kazanmış durumda” dedi.

Çayyolu Geleceğin Ankara’sını Temsil Edecek

Çayyolu Ankara'nın en nezih bölgelerinden biri.

Her türlü sosyal donatıyı içinde bulunduran bölgenin gün geçtikçe daha fazla değerleneceğinin altını çizen Önder Tabak, Çayyolu’nun hızla gelişen ve değer kazanan lokasyonlarından biri olduğunu vurguladı.

Eşsiz konumu ve yaşam kalitesiyle hem oturum hem de yatırımcıların gözdesi olduğunu belirterek; “Önemli olan doğru projeyi, doğru yerde hayata geçirebilmek. Özellikle Çayyolu büyük bir değişim içerisine girdi. Bu “dış şehre” ulaşan metro, merkez ile bağlantısını daimi kılarken, imara açılan cazip arsalar da yatırımcıların dikkatini özellikle bu bölgeye yoğunlaştırmalarına imkan sağladı. Okul ve iş hayatını rahat ve huzurlu yaşamla birleştiren Çayyolu geleceğin Ankara’sını temsil edecek gibi duruyor” ifadelerine yer verdi.

Çayyolu Ankara'nın en gözde yerleşim yerleri arasında yer alıyor ve son dönemlerde konut sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği lokasyonlar içerisinde bulunuyor.

Park Caddesi adı verilen, keyifli sosyal alanların bulunduğu popüler cadde de, Ankara’ya değer katan yerler arasında yer alıyor.

Ankara’da Yatırım Yapılabilecek Yerler

Çayyolu

Son yıllarda Çayyolu bölgesinde yer alan Yaşamkent mahallesi lüks siteleri ve özenli yerleşim planı ile büyük ilgi duyulan yerler asında.

Şehir merkezinin yoğunluğundan uzak yemyeşil arazilerin yer aldığı bu bölgedeki konutlar, yatırım yapmayı düşünenler için de tercih ediliyor. Yaşamkent’ten sonra Çayyolu’nda yer alan mahalleler imara açılmaya başlayarak gelişmesini sürdürüyor.

Dodurga Mahallesi yeni Yaşamkent statüsüne getirilmek istenen bir bölge olarak görülüyor ve şimdiden bu bölgedeki arazilere ilgi artıyor.

Bölge tamamen imara açılıp lüks konutlar dikildiğinde mevcut dairelerin fiyatları da ciddi oranda artacağa benziyor.

Etimesgut

Şehrin merkezinden uzakta yer alan Etimesgut’ta daireler uzun yıllar oldukça uygun fiyat aralıklarında satışa sunuluyordu.
Bölgede yer alan imara açılmamış bölgelerin imara açılması ile lüks yapılaşmalarda başladı. Bununla birlikte yapılar değerlenmeye başladı. Site içinde yer alan konut projeleri oldukça ilgi görüyor.

Bağlıca ve Yapracık Mahallesi kentleşmeye hızlı bir giriş yaparak tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Bu bölgeler hızlı bir yükselişe sahip durumda iken yatırım amaçlı satın alınacak daireler yakın vadede fayda sağlayabilir.