Belediyeye Ait 12 Boş Daire Satışa Çıkarıldı! 8. Kat 223 Bin TL'ye Satılacak

İzmir Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile kendisine ait olan dairelerin satışlarını yapacağını ilan etti. Belediye duyurusunda satılık dairelerin zemin kat ile 8. katta değişen konumlarda olduklarını bildirdi.
Belediyeye Ait 12 Boş Daire Satışa Çıkarıldı! 8. Kat 223 Bin TL'ye Satılacak

Belediye başkanlıklarının konut satışları devam ediyor. Boş ve dolu konumda olan dairelerin satışlarında satış önceliği hakkı bulunurken ilanlarda herkese açık konut satışları için de duyurular yer alıyor. Belediyelerin konut satışlarına ilişkin yeni ilan İzmir'den.

İZMİR'DE BELEDİYEYE AİT KONUTLAR SATILACAK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ait olan 21 adet daire satılacak. Satışa çıkarılan 21 daireden 12 tanesi boş konumda bulunuyor. 9 daire ise dolu durumda. Dolu durumda olan dairelerde satış önceliği hakkı bulunurken boş konutlar için herkes başvuru yapabilecek.

9 Konut Dolu Konumda Öncelikli Satış Hakkı Kapsamında Satılacak

9 konut içerisinde ilgili kamu kurumuna ait personeller yer almakta. İlana göre bu konutların satışları öncelikli satış hakkı kapsamında yapılacak. Öncelikli satış hakkında satışa çıkarılan konutları içerisinde bulunan kamu personelleri alabilirler. Bu personeller konutu almak istemezlerse konutlar daha sonra yeniden satışa çıkarılır.

12 Konut Boş Durumda Başvurular Herkese Açık

Söz konusu başvuru kılavuzunda yer alan tabloda 12 adet konutun boş konumda olduğu duyuruldu. Boş konumda bulunan konutlarda öncelikli satış hakkı yoktur. Satış duyurusunda bildirilen ihaleye başvuruda bulunan her vatandaş konutları almak için teklif sunabilir.

SATIŞA ÇIKARILAN KONUTLARIN MUHAMMEN BEDEL TABLOSU

9 adet öncelikli satış hakkına göre, 12 adette herkesin başvuru yapabileceği şekilde toplam 21 konut satışı yapacak olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı muhammen bedel tablosunu yayımladı.

Belediyeye Ait 12 Boş Daire Satışa Çıkarıldı! 8. Kat 223 Bin TL'ye Satılacak

Belediye başkanlığı konut satışlarına ilişkin ihale duyurusunda, "Yukarıdaki tabloda bulunan taşınmazların 2886 sayılı kanunun 45. maddesine göre satış ihaleleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Mimar Sinan Mahallesi Kültürpark İçi 2 No'lu Hol Basmane- Konak/ İZMİR adresindeki Hol-2 binasında 2 nolu Toplantı Salonunda komisyon huzurunda 22.04.2021 perşembe günü yapılacaktır." bilgileri verildi.

KONUTLARI ALMAK İÇİN İHALEYE KATILMAK GEREKİYOR

İzmir'in Karabağlar, Konak ve Ergene İlçelerinde yer alan konutlardan almak isteyenler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ihale başvurusunda bulunacaklar. İhale işlemleri 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olup bu tarihe kadar başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekiyor.

Boş konutlardan almak isteyenler ihaleye katılmak için gerekli olan ihale şartnamesini İzmir Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetimi Dairesi Başkanlığı Mesken Şube Müdürlüğü'nden 10,00 (on) TL karşılığında alabilecekler. İhale şartnamesinde talep edilen evraklarla başvurular yapılacak.