Emlak Konut'tan Kanal İstanbul Çevresine Yeni Projeler

Kurum, Kanal İstanbul projesi çevresinde ve etki alanında bulunan alanların da değer artışı yaşayacağının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.
Emlak Konut'tan Kanal İstanbul Çevresine Yeni Projeler

Kurum, Kanal İstanbul projesi çevresinde ve etki alanında bulunan alanların da değer artışı yaşayacağının kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Aynı zamanda Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısı ve Marmaray' ın son durağı Küçükçekmece' den Kayabaşı ve 3. Havalimanı'na ulaşımı sağlayacak metro hattının faaliyete geçmesiyle bölgedeki ulaşım sorunu azalacak.

Kanal İstanbul Projesi için açıklamalarda bulun Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum İstanbul ve çevresinde 33 yeni proje ve önemli arsa portföyleri olduğunu bildirdi. Türkiye'nin son on beş yılda büyük bir ilerleme göstererek, dünya üzerindeki yatırımların neredeyse % 40'ını elinde tuttuğunu söyleyen Kurum, bunlarda mega projelerin sayısının etkili olduğunu ve bu projelerin genellikle mega kent İstanbul etrafında hayata geçirildiğini belirtti.

Kanal İstanbul'un Türkiye için çok önemli bir konumda olduğunu belirterek, aynı zamanda Türkiye'nin stratejik konumunun yönetimi üzerindeki önemine de değindi.Yoğunluk ve Yatırımın Haritası Değişecek

Kurum, Kanal İstanbul projesi çevresinde ve etki alanında bulunan alanların da değer artışı yaşayacağının kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Aynı zamanda Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısı ve Marmaray'ın son durağı Küçükçekmece'den Kayabaşı ve 3. Havalimanı'na ulaşımı sağlayacak metro hattının faaliyete geçmesiyle bölgedeki ulaşım sorunu azalacak. Proje çevresinde yaşam süren kişilerin ve yeni açılan iş merkezlerinin bölgedeki problemlere ve şehrin iş anlamında yoğun ve sıkışık yapısına bir çözüm getireceği belirtiliyor. Bu sayede İstanbul' da ki yoğunluk uyumlu bir şekilde dağılacak. Kurum' un ifadesine göre Kanal İstanbul tamamlandığı zaman İstanbul' un yoğunluk haritası olumlu açılarıyla değişecek ve İstanbul rahatlayacak.

Bölgedeki iş yaşamına destek verecek projeler de Kuzey Yakası projesi beraberinde geldi. İstanbul'un yeni yakası olarak nitelendirilen Kuzey Yakası 3. Havaalanı, Yavuz S. Selim Köprüsü, Havalimanı-Halkalı metrosu, , K. Marmara Otoyolu ve İkitelli Şehir Hastanesi ile birlikte Kanal İstanbul gibi bir projenin merkezinde yer alması, bölgeyi daha önemli bir konum haline getirdi. Murat Kurum, bölgenin önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek, Kuzey Yakası projesiyle bölgeye 360.000 metrekarelik şehir parkı, 37.000 metrekarede kent meydanı, ofis ve oteller gibi şehrin sosyal ve ekonomik düzenine yeni boyut katacak projeler olduğunu belirtti. Aynı zamanda yeni belediye binası için anlaşılarak, Başakşehir'e yeni bir belediye binası inşa edilecek.