Galatasaray Florya Arazisi 5 Nisan'da Satışta

Emlak Konut Galatasaray Florya arazisinin toplam arsa alanı 63 bin 230 metrekare iken emsale esas inşaat alanı ise 55 bin 98 metrekare büyüklüğündedir.
Galatasaray Florya Arazisi 5 Nisan'da Satışta

Emlak Konut Galatasaray Florya arazisinin toplam arsa alanı 63 bin 230 metrekare iken emsale esas inşaat alanı ise 55 bin 98 metrekare büyüklüğündedir. Emlak Konut Galatasaray Florya arazisine ise ilköğretim okulu, dini tesis, konutlar ve park alanı yapılacağını duyurdu.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projelerinden olan İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı projesine ait ihalenin 1. oturumu 5 Nisan 2018 Perşembe günü saat 14.30'da yapılacak. 2 oturumda gerçekleşecek olan ihalenin kazananı ise 2.oturum sonucunda belli olacak.

Galatasaray Florya Arazisi 5 Nisan'da Satışta

Arazinin Özellikleri


Emlak Konut Galatasaray Florya arazisinin toplam arsa alanı 63 bin 230 metrekare iken emsale esas inşaat alanı ise 55 bin 98 metrekare büyüklüğündedir. Emlak Konut Galatasaray Florya arazisine ise ilköğretim okulu, dini tesis, konutlar ve park alanı yapılacağını duyurdu. Atatürk Ormanı ve Atatürl Havalimanı arasında kalan arazi Florya sahiline ise çok yakın bir konumda.

Emlak Konut ile Galatasaray arasında yapılan sözleşmeye göre ise arazi gelirinin yüzde 80'i Galatasaray'a ait iken kalan yüzde 20'lik kısmı ise Emlak Konut'a ait.

Geçtiğimiz yıl yine Emlak Konut tarafından ihale edilmiş olan Galatasaray Riva arazisinde ise Yılmaz inşaat bir proje gerçekleştirecek. Henüz projeye başlanmadığını belirten Emlak Konut, arazinin bu yıl satışa çıkarılacağını belirtti. Satışa çıkarılan arazi ile birlikte bölgedeki arsaların değerinin artması da söz konusu.

Galatasaray Florya Arazisine Yapılacak Olan Yapılar


Konut alanının bina yüksekliği Z+2 olup Bakırköy Şenlik A ada/parsel konut alanı olarak kullanılacak. Dini tesis alanının arsa büyüklüğü ise 1.533 metrekare büyüklüğünde olup Bakırköy Şenlik B ada/parsel dini tesis alanı olarak kullanılacak. İlköğretim okulu alanı 5 bin metrekare büyüklüğünde ve inşa edilecek olan ilköğretim okulunun zemin yüksekliği de Z+2 şeklinde olacak. Bakırköy Şenlik C ada/parsel ise ilköğretim alanı olarak kullanılacak. Bakırköy Şenlik park alanları ise 14 bin 313 metrekare arsa büyüklüğüne sahip durumda.

Proje İle İlgili Plan Notları


Plan notları ile ilgili bazı bilgiler olup bunlar şu şekilde belirtildi. Konut alanında yapılacak olan konutların, boyutları, çekme mesafeleri, blok şekilleri ile blok mesafeleri hususunda serbestlik sağlanıp bir parselde birden fazla yapının yapılabileceği söz konusudur. Yapılar ise ayrık, ikiz blok, sıra ev ya da teras ev şeklinde yapılabilecektir. Zemin altı otoparklar ise sadece çekme mesafeleri içerisinde yapılabilecektir.