İstanbul'un En Değerli Arazisini KİPTAŞ Satın Aldı

İstanbul emlak sektörünün adından en çok söz ettiren arsalarından biri olan ve konumu nedeni ile kupon arsa olarak tabir edilen Etiler'de yer alan 32 bin metrekarelik arsanın satışı bugün gerçekleştirildi.
İstanbul'un En Değerli Arazisini KİPTAŞ Satın Aldı

İstanbul emlak sektörünün adından en çok söz ettiren arsalarından biri olan ve konumu nedeni ile kupon arsa olarak tabir edilen Etiler'de yer alan 32 bin metrekarelik arsanın satışı bugün gerçekleştirildi. Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan arsanın satışı için bugün yapılan ihalede arsanın yeni sahibi en yüksek fiyat teklifini veren KİPTAŞ oldu.

1 Milyar 388 Milyon Liraya Satıldı


İstanbul'un en değerli arsalarından biri olarak kabul edilen arsa için İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1 milyar 356 milyon 600 liralık tahmini bedel belirlemişti. Bugün yapılan ihalede ise KİPTAŞ tarafından verilen 1 milyar 388 milyon 520 liralık fiyat teklifi ile arsanın satışı gerçekleştirildi. Vermiş olduğu bu rekor teklif sonrası İstanbul'un en değerli arazileri arasında yer alan arazinin yeni sahibi KİPTAŞ oldu. Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu arazisi üzerinden KİPTAŞ'ın yapacağı projeler ise şimdiden büyük bir merak konusu oldu.

İstanbul'un En Değerli Arazisini KİPTAŞ Satın Aldı

32 Bin Metrekarelik Arsanın Yüzde 40'ı Yapılaşmaya Açık


Toplam büyüklüğü 31 bin 885 metrekare olarak açıklanan Etiler Polis Okulu Arazisi için belirlenen imar izninde arazinin sadece yüzde 40 gibi bir bölümünün yapılaşmaya açık olduğu görülüyor. Yükseklik izni serbest bırakılan arazi için belirlenen emsal ise 2,5 olarak uygulanıyor. 1 milyar 356 milyon 600 bin + KDV muhammen bedel ile ihaleye açılan arazi ihalesinde geçici bedel olarak ise katılımcılardan 40 milyon 698 bin lira talep edildi. Yine teklif vermek isteyen firmaların satış tutarının büyüklüğü nedeni ile geçen seneki toplam cirolarının en az 1 milyar 200 milyon lira olması istenmişti.

İstanbul İnşaat Sektörünün Yükselen Yıldızı "KİPTAŞ"


İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan KİPTAŞ İstanbul projeleri ile zaten son dönemde adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor. Pek çok projeyi hayata geçiren KİPTAŞ orta gelir ve yüksek gelir grubu konut projeleri üretirken son dönemde özellikle de kentsel dönüşümün sıkıntılı olduğu bölgeler için sosyal konut projeleri üreteceği müjdesini vermişti. Kaynak: emlak365.com