Konutta Üçüncü Seferberlik Kampanyası İçin Geri Sayım Başladı

Geçen yıl 15 Temmuz'dan hemen sonra başlayan konutta seferberlik kampanyalarının üçüncüsü için geri sayım başladı.
Konutta Üçüncü Seferberlik Kampanyası İçin Geri Sayım Başladı

Geçen yıl 15 Temmuz'dan hemen sonra başlayan konutta seferberlik kampanyalarının üçüncüsü için geri sayım başladı.

TOKİ ve Emlak Konut’un öncülüğünde geçen yıl 15 Temmuz'dan sonra başlayan konutta seferberlik kampanyalarının üçüncüsü başlıyor.

Konutta üçüncü seferberlik iççin geri sayım başlarken kampanya detayları da belli olmaya başladı. Emlak Konut GYO ve TOKİ tarafından konut satışlarını arttırmak için düzenlenen kampanyada, tüketiciler minimum yüzde 5 olmak kaydıyla yüzde 20 peşinatla ev sahibi olabilecek.

Ödemeler 2019 Yılında Başlayacak

Konut kredileri anlaşmalı bankalardan yapılırken, çekilen konut kredisi ödemeleri 1.5 yıl sonra ödenmeye başlayacak. Kampanya kapsamında anlaşmalı bankalardan konut kredisi alındığında 2019 yılının Ocak ayına kadar herhangi bir ödeme yapmayacak. Konut kredisinde uygulanan faiz oranı yüzde1.10 olarak hesaplanacak.

Birikmiş parası olan vatandaşlar için gayrimenkulde uygulanan kampanya tüketiciye daha cazip gelecek. Yüzde 20’lik peşinatı yani 100 bin lirayı ödedikten sonra 1.5 yıl herhangi bir ödeme yapmayacak.

Ama geçen süre zarfı içerisinde inşaat başlamış olacak ve evin değeri kampanyanın ilk başladığı zamanki kadar olmayacak. Bu durumda konut sahibi olan vatandaş gayrimenkulün değer artışından yararlanmış olacak.

Anlaşmalı bankalardan alınan kredi ödemeleri de evi teslim aldıktan sonra başlamış olacak.

Kiracılar Ev Sahibi Oluyor

Kirada oturan vatandaşlar için kolaylık sağlayan kampanya ile alınacak evin taksit ödemeleri 2019 yılında başlayacağı için kirada oturanlar ödeme sıkıntısı yaşamadan konut alabilecek.

Bu kampanya ile en çok da kiracıların ev sahibi olması planlanıyor.

Kampanyaya dahil olacak projeler henüz netlik kazanmadı. Kampanyaya dahil olacak projeler henüz netlik kazanmadı. Bitmeye yakın proje kapsamında yer alan konutlardan yararlanacaksanız, aldığınız evi kiraya verme avantajınız dahi bulunuyor.

Kredi Masraflarını İnşaat Firmaları Karşılayacak

Uygulanacak kampanya kapsamında yer alacak firmalar çalışmalarına devam ediyor. Edinilen bilgilere göre, kampanyadan yararlanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların anlaşmalı bankalardan aldığı konut kredisi kullanımlarında, ortaya çıkan maliyeti inşaat firmaları karşılayacak.

Kampanya kapsamında yer alan konutlardan satın almak isteyenler, peşin ödeme gerçekleştirirse yüzde 15 indirim uygulanacak.

Hazırlıkların devam ettiği kampanyalar dahilinde birçok farklı ödeme seçeneği yer alıyor. Üçüncü seferberlik kampanyası ile konut satışlarında artış yaşanması hedefleniyor.