Kuzey Yaka Projesinde Ofisler Satışa Çıktı

Emlak Konut GYO'nun, Başakşehir'de hayata geçirdiği projede, ofis, otel, hayvanat bahçesi ve ticari alanlar yer alıyor.
Kuzey Yaka Projesinde Ofisler Satışa Çıktı

Emlak Konut GYO'nun, Başakşehir'de hayata geçirdiği projede, ofis, otel, hayvanat bahçesi ve ticari alanlar yer alıyor.

Emlak Konut GYO, Başakşehir’de hayata geçireceği yeni ofis projeleri için ilk adımı attı. Proje kapsamında otel, şehir parkı hayvanat bahçesi gibi alanların yer aldığı proje satışa sunuldu.

Proje 373 bağımsız birimden meydana geliyor. Satışa sunulan ofis projelerine fiyatlar 349 bin liradan başlıyor.

Pilot Bölge Durumunda

Başakşehir, daha önceki zamanlarda İstanbul'un yeni modern kentleşme projelerinde pilot bölge olarak seçilmişti. Şimdi ise bu durumu ofis projeleri ile sürdürüyor. Emlak Konut GYO, konut projelerinin ardından, ofis projelerini devreye sokarak satışlarına başladı. İstanbul'un yeni yakası olarak tanımlanan 'Kuzey Yakası' projesi, Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul Başakşehir'de başladı.

13 Bin Bağımsız Bölüm

Konut projeleri, metro hattı, entegre ulaşım ağları, sosyal ve kültürel alanlar, alışveriş merkezleri, okullar ve spor alanlarına komşu bir alanda hayata geçecek proje ofisleri, ticari alanları, oteli, hayvanat bahçesi ve dünya metropollerinde görmeye alıştığımız şehir parkıyla gözleri üzerine toplayan Başakşehir'deki ofis projeleri, 373 bağımsız birimden meydana geliyor.

373 adet ofis ve otel odası ünitesinin dışında birçok sosyal etkinlik mekanlarını da içerisinde barındıran Kuzey Yakası projesinde doğayla iç içe akıllı ofisler satışa sunuldu.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, satışa çıkan proje ile ilgili; "1995'te pilot bölge olarak çalışmalara başlanan ve 2003'ten sonra süratle atılımların hızlandığı örnek bir şehircilik anlayışı ile planlı ve altyapılı olarak gelişmeye devam eden Başakşehir'de, Emlak Konut olarak 13 bin bağımsız bölüm, ulaşım, altyapı ve gerekli sosyal donatıların inşasını gerçekleştirdik" açıklamasında bulundu.

Her Geçen Gün Değerine Değer Katıyor

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum Başakşehir'in, , 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, entegre sağlık kampüsü, stadyumlar, resmi kurum binaları ve üniversite gibi büyük ölçekli yatırım projeleriyle donatıldığını vurgulayarak; "Bahçeşehir, her geçen gün değerine değer katan bir bölge. Halen merkez olarak planladığımız alanda 5 bin kişilik cami ile birlikte aynı zamanda Halkalı-3. Havalimanı metrosu, Başakşehir-Kayaşehir metrosu, Başakşehir-Olimpiyat Tramvay duraklarını ve otoparkları barındıran 25 bin metrekare alanlı meydan projemizin yapımı devam ediyor.

Bu doğrultuda şimdi de Başakşehir'de İstanbul'un iş ve sosyal yaşamına yeni bir soluk getiriyoruz" açıklamasını yaptı.

Devasa Şehir Parkı

Başakşehir’de satışa sunulan ofis projesi ile ilgili bilgi veren Murat Kurum, bölgeyle uyum içerisinde olacak doğa ile iç içe az katlı ofis ve ticari ünitelerin olduğu projeyle iş yaşamını Kuzey Yakası'nda yeniden canlandırılacağını dile getirerek; “Kuzey Yakası içerisinde ofisler ve ticari alanların yanı sıra; otel, spor kompleksi, konser salonu, sosyal tesisler, çocuk alanları ve hayvanat bahçesi gibi faaliyet alanlarının dışında bir de dünya metropollerinde görmeye alıştığımız devasa bir şehir parkı yer alıyor” dedi.

Yatay Mimari Konsepti

Satışa sunulan Kuzey Yakası projesi, 10 blokta yatay mimari konsepti ile az katlı olarak planlandı. Proje kapsamına yer alan 7 blok, ticaret ve ofis işlevi için ayrıldı. Geri kalan 2 blok, otel ve kongre merkezine, kalan son blok ise içerisinde spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunan spor tesisi için ayrıldı.

Projede yer alan otel bloku, 153 adet odası, beraber çalışabileceği kongre merkezi ve fitness-sauna havuz gibi sosyal alanlarıyla hizmete sunuluyor.

Kongre merkezi ise 600 kişilik konferans salonu, 143 kişilik toplantı odası, 83 kişilik seminer salonu ve 2 bin 100 metrekarelik lobiden meydana geliyor.

Proje kapsamında bunların dışında basketbol sahası ve kapalı yüzme havuzunun bulunduğu tesis 996 seyirci kapasitesine sahip.

Kuzey Yakası projesi ile Başakşehir'de en büyük park hayata geçiriliyor.