Suudi Yatırımcıların İlk Tercihi Türkiye

Suudi yatırımcılar, Türkiye'nin sadece gayrimenkul sektöründe değil, birçok sektörde çok büyük potansiyellere sahip olduğunu belirterek ilk tercihinin Türkiye olduğunu açıkladı.
Suudi Yatırımcıların İlk Tercihi Türkiye

Suudi yatırımcılar, Türkiye'nin sadece gayrimenkul sektöründe değil, birçok sektörde çok büyük potansiyellere sahip olduğunu belirterek ilk tercihinin Türkiye olduğunu açıkladı.

Türkiye'de özellikle gayrimenkul sektörünün yabancı yatırımcılara büyük fırsatlar sunduğunu dile getiren Al Duhaim, nitelikli konut projeleri gerçekleştirmek için Türkiye'de yatırım kararı alan Amad Gayrimenkul'ün Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Al Duhaim, başta Suudi yatırımcılar olmak üzere tüm Körfez ülkeleri yatırımcılarının Türkiye'ye güvenlerinin tam olduğunu belirtti.

Amad Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Al Duhaim, yurtdışı yatırım hedeflerinde Türkiye'nin ilk sırada yer aldığını, Türkiye'nin sadece gayrimenkul sektöründe değil, birçok sektörde çok büyük potansiyellere sahip olduğunu belirtti.

Amad Gayrimenkul'ü 12 yıl önce kurulduğunu ifade eden Al Duhaim, bu süre içerisinde birçok ülkede yapmış oldukları projelerle isimlerini duyurduklarını söyledi.

Dubai, Ürdün Gibi Ülkelerde Faaliyet Gösterdi

Dubai, Suudi Arabistan, Ürdün gibi ülkelerde faaliyetlerde bulunan Amad Gayrimenkul, Dubai'de 550 villalık Dubai Legends'ın satışını üstlenerek kısa sürede tamamladıklarını, Ürdün'de arazi geliştirme ve gayrimenkul yatırımları olduğunu, Dubai Burj Khalifa'nın yakınlarında da 38 katlı ikiz kule inşa ettiklerini belirtti.

Yatırım Hedeflerinde Türkiye İlk Sırada Yer Alıyor

Resmi olarak Türkiye'de gayrimenkul sektörünün önemli bir oyuncusu olmak hedefiyle faaliyet gösterdiklerini belirten Al Duhaim; "Ailemiz tarafından Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ta kurulan firmamız, Ortadoğu'nun farklı ülkelerinde çok sayıda projeye imza atarak gayrimenkul sektöründe deneyim sahibi oldu. Ben ve kardeşim Abdullah 2000'li yıllarda sık sık Türkiye'ye gelerek, gerek gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeleri, gerekse Türk ekonomisinin gidişatını çok yakından izledik. Türk ekonomisindeki dinamizmi anlamaya çalıştık. Körfez bölgesinden yüzlerce yatırımcının Türkiye'ye gelip çeşitli ticari faaliyetlerde bulundukları bir gerçek.

Bu yatırımcıların önemli bir kısmı başarılı oldu. O yıllarda ailemiz Körfez'den gelen çeşitli yatırımcılara danışmanlık yaparak Türkiye ile bu yatırımcılar arasında köprü vazifesi gördü. Bu süreç biz Amad ailesi açısından çok verimli geçti. Çok değerli insanlarla, siyaset adamlarıyla, akademisyenlerle, spor camiası, işadamları ve bürokratik çevrelerle yakın ilişkiler ve dostluklar kurma şansına sahip olduk.

Sektörde adını duyurmuş birçok firma ile temas kurduk. Bu firmaların yaptıkları projeleri, uygulama tekniklerini, hedef kitle seçimini, lokasyon tercihlerini sorguladık. Gün geçtikçe ilişkilerimizi güçlendirdik ve tecrübemizi daha ileri noktaya taşıdık. Amad ailesi olarak Türkiye ve Türk insanıyla ilgili bilgi ve birikimlerimizi ve bu ülkeye karşı duyduğumuz sevgiyi ticari bir yatırıma dönüştürmeye karar vererek 2013 yılında Amad Gayrimenkul Geliştirme firmasının Türkiye'de kuruluşunu gerçekleştirdik" dedi.