Türk Müteahhitlere Libya Çağrısı!

Türk işadamı ve şirketlerine çağrıda bulunan Libya heyeti müteahhitleri yeniden projelerde görev almak üzere Libya'ya dönüş çağrısında bulundu.
Türk Müteahhitlere Libya Çağrısı!

Geçici Libya hükümeti başına geçen Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeyb görevi aldıktan sonraki 2. Türkiye ziyaretini dün gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dilbeyb'i Vahdettin Köşkü'nde kabul ederken heyet özel olarak hazırladıkları Libya'daki Türk iş adamları dosyası ile toplantıya katıldı.

İki liderin görüşmesinin yanı sıra ziyaret için özel olarak hazırlanan heyetlerde temaslarda ve görüşmelerde bulunurken heyetlerarası görüşmelerde öne çıkan başlık Türk işadamlarının Libya'ya dönmeleri konusu oldu. Türk şirketlerinin Libya'nın kalkınması için önemine vurgu yapılan görüşmelerde inşaat, üstyapı, altyapı ve çöp geri dönüşümü konuları başta olmak üzere yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde inşaat projelerinin önemine vurgu yapıldı.

YARIM KALAN İNŞAAT PROJELERİ ACİLEN TAMAMLANMALI!

Elektrik enerjisi üretimi ve kullanımı konusunda Türkiye'nin deneyimi ve tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirten Libya heyeti Libya'da yaşanan iç savaş öncesinde bölgede projeleri bulunan şirketlerin oluşan zararlarının tazmin edilmesi de toplantıda gündeme getirilen önemli konular arasında yer aldı.

Türk Müteahhitlere Libya Çağrısı!

ÖLÜ ŞEHİR LİBYA İNŞAAT PROJELERİ İLE KALKINACAK!

Libya'da 10 sene devam eden iç savaş nedeni ile adeta ölü bir şehir haline gelen bölgelerin yeniden kalkınması amacı ile inşaat projeleri büyük önem taşıyor. Özellikle de alt yapı projeleri ile sağlık projeleri acil yatırım bekleyen konular olarak ilk sıralarda yer alırken ülkenin geneline yayılan elektrik ve su kesintileri ile çöp yığınları sorunlarının çözümü için öncelikli olarak alt yapı projelerinin ivedilikle çözülmesi bekleniyor.