Yatak Odasına Sonradan Ebeveyn Banyosu Nasıl Yapılır?

Ebeveyn banyosu çiftler için sunulan büyük bir konfordur. Yatak odasının içerisinde yer alan ebeveyn banyosu sayesinde çiftlerin odalarından çıkmadan yıkanma ihtiyaçlarını gidermelerine izin verilirken özellikle de giyinme odası içerisinden geçilerek girilen banyolarda konfor üst sınıftır. Çünkü banyodan çıkıldıktan sonra hemen kişi giyinme odasına girerek üstünü değiştirme imkanı bulunur. Yeni yapılan markalı konut projelerinin tamamı artık bu şekilde dizayn edilirken ne yazık ki eski binalar
Yatak Odasına Sonradan Ebeveyn Banyosu Nasıl Yapılır?

Ebeveyn banyosu çiftler için sunulan büyük bir konfordur.

Yatak odasının içerisinde yer alan ebeveyn banyosu sayesinde çiftlerin odalarından çıkmadan yıkanma ihtiyaçlarını gidermelerine izin verilirken özellikle de giyinme odası içerisinden geçilerek girilen banyolarda konfor üst sınıftır. Çünkü banyodan çıkıldıktan sonra hemen kişi giyinme odasına girerek üstünü değiştirme imkanı bulunur. Yeni yapılan markalı konut projelerinin tamamı artık bu şekilde dizayn edilirken ne yazık ki eski binalarda ebeveyn banyosu bulunmamaktadır. Peki, yatak odasına sonradan ebeveyn banyosu nasıl yapılır?Yatak Odasına Sonradan Banyo Yapılabilir Mi?

Evet yatak odasına sonradan uygun bir alan bulunuyorsa ebeveyn banyosu yaptırmanız mümkündür. Burada önemli olan tesisat çekilmesi için uygun bir alana sahip olunup olunmadığı sorusudur. Özellikle de kirli su giderinin eğimli olarak yapılabilmesi çok önemlidir. Aksi durumda sürekli olarak su giderinin tıkanma sorunun yaşanması kaçınılmazdır. Bu tip sorunlarda ebeveyn banyosu yaptırmak son derece maliyetli bir işlem olacaktır.Ebeveyn banyosu yapılacak olan alanın duvarından su borusu geçmesi yapılacak olan işlemin oldukça kolaylaşmasını sağlayacaktır. Aksi durumda yapılacak olan tadilat nedeni ile son derece yüksek bir maliyetin çıkması kaçınılmaz olacaktır. Yine havalandırma penceresi son derece önemlidir. Uygun bir havalandırma boşluğu açılmazsa odanızda aşırı neme bağlı olarak sürekli bir rutubet sorunu yaşanacaktır. Havalandırma ve tesisat sorununun olmadığı tüm evlerde ebeveyn banyosu yapılması mümkündür.Nasıl Ebeveyn Banyosu Yapılır?

İnşaat işinden anlayan özel bir ekiple bu yola çıkmanız en doğrusu olacaktır. Özellikle de tesisat çekilecek olan projelerde kişinin bu alanda deneyimi yoksa asla tek başına banyoyu yapmaya çalışmaması önerilir. İç mimarlar ile çalışmanız en uygun alanın belirlenmesi ve projenin en az hasarla tamamlanması açısından size büyük yarar sağlayacaktır. Bunun için gazbeton örülerek yapay bir duvar oluşturulabileceği gibi cam tuğlalar kullanılarak ta banyonun oluşturulması mümkündür. Cam tuğla son derece şık bir görüntünün oluşmasını sağlarken zaten sonradan yapılan banyolarda ağırlıklı olarak cam tuğlalar kullanılmaktadır.