Bungalov Hayaliyle Onlarca Kişiyi Dolandıran Şüpheli Yakalandı!

Sakarya Sapanca'da kendini bungalov işletmecisi olarak tanıtıp sahte ilanlarla insanları dolandıran şüpheli yakalandı.
Bungalov Hayaliyle Onlarca Kişiyi Dolandıran Şüpheli Yakalandı!

Sakarya'nın turizm cenneti Sapanca'da, kendisini bungalov işletmecisi olarak tanıtıp, sahte ilanlar yayınlayarak birçok kişiyi dolandırdı.

BUNGALOV DOLANDIRICISI YAKALANDI!

Emniyet'e yapılan şikayetler sonrası harekete geçen Emniyet Müdürlüğü ekipleri, T.Y adlı kişinin internet sitelerinde kendisini Sakarya'daki bungalov evlerin işletmecisi olarak tanıtarak vatandaşlardan kapora aldığı ve daha sonra ortadan kaybolduğu öğrenildi. Vatandaşların bungalov eve olan ilgisinden faydalanan şüpheli, durumu kendi lehine çekerek sahte ilanlarla insanları dolandırdı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, internette sahte ilanlar yayınlayarak insanları ağına düşürerek dolandıran kişinin Adapazarı'nda olduğu bilgisine ulaştı. Bunun üzerine T.Y adlı şahsın Adapazarı'nda bulunan evine baskın düzenlendi.

Bungalov Hayaliyle Onlarca Kişiyi Dolandıran Şüpheli Yakalandı!

24 YAŞINDA OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Polis ekipleri operasyonda, evin içerisinde çok sayıda dijital materyal buldu ve şüpheli T.Y'yi dolandırıcılık şüphesiyle gözaltına aldı. Edinilen bilgilere göre bu kişinin hırsızlık ve dolandırıcılık gibi suçlardan çok sayıda sabıka kaydı olduğu öğrenildi. Öte yandan birçok kişiyi dolandıran T.Y'nin henüz 24 yaşında olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bungalov ev yalanıyla vatandaşları dolandırdığı iddia edilen T.Y, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.