İngiltere'de Konut Fiyatları Düşüşe Geçti

Emlak sektörü global piyasada da sıkıntılar yaşamaya devam ederken İngiltere konut fiyatları da yaşanan bu olumsuzluklardan payını aldı.
İngiltere'de Konut Fiyatları Düşüşe Geçti

Emlak sektörü global piyasada da sıkıntılar yaşamaya devam ederken İngiltere konut fiyatları da yaşanan bu olumsuzluklardan payını aldı. Mart ayı verileri dikkate alındığında İngiltere'de konut fiyatları yıllık bazda yüzde 2,1 oranında yükselmesine rağmen bir önceki aya göre düştü.

Londra Konut Fiyatları Düşüşte

Yabancı ülkelerde konut yatırımı yapmak isteyen kişilerin gözdesi konumunda olan Londra'da konut fiyatları ise Mart ayında düşüşe geçti. Açıklanan Nationwide konut endeksi verilerine göre Londra konut fiyatları Mart ayı içerisinde yıllık bazda yüzde 1 oranında değer kaybetti.İngiltere'de Ortalama Konut Fiyatları Ne Kadar?

Açıklanan verilere göre İngiltere'de Mart ayında ortalama konut fiyatı 211 bin 625 sterlin olarak belirlendi. Açıklanan rakamlar İngiltere'de konut almak isteyen kişileri cesaretlendirse de yine de konut fiyatlarının 200 bin sterlinin üzerinde olması yatırımcıların konuya biraz daha temkinli yaklaşmasına neden oluyor.İngiltere'den Nasıl Ev Alınır?

Londra'dan ev satın almak isteyen kişilerin kullanabilecekleri en güvenilir yöntem kesinlikle bu amaç doğrultusunda hizmet veren profesyonel emlak yatırım şirketlerinden danışmanlık hizmeti alınmasıdır. Bu şirketler özellikle de yatırımlık konut projeleri ve fırsat dairelerini takip etmekte, yine yabancılara konut satışı ile ilgili profesyonel danışmanlık hizmeti verdikleri için satış sürecini sorunsuz bir şekilde yürüterek sonuçlandırmaktadır. Özellikle de Londra'da gerçekleştirilen off-plan konut projeleri yatırımlık daire almak isteyen kişilerin yoğun ilgisini görmektedir.İngiltere'de Ev Alana Vatandaşlık Veriliyor Mu?

İngiltere'de ev alana oturma izni verilmesi konusunda katı bir prosedür izlenmekte olup ne yazık ki ev alana vatandaşlık verilmesi söz konusu değildir. İngiltere ile aramızda imzalanan Ankara Antlaşması prosedürü uygulanmakta olup bu sayede oturma izni için belirli kurallara uyulması durumunda kolaylıklar sağlanmaktadır. Yine 5 yıllık sürenin sonunda süresiz oturma izni için başvuru fırsatı verilmektedir. Kaynak:emlak365.com