İstanbul'da Diziler Nerede Çekiliyor?

Türk dizi sektörü her geçen gün gelişmeye devam ederken yaşanan bu gelişme dizi prodüksiyon çalışmalarının da gelişmesini sağlıyor.
İstanbul'da Diziler Nerede Çekiliyor?

Türk dizi sektörü her geçen gün gelişmeye devam ederken yaşanan bu gelişme dizi prodüksiyon çalışmalarının da gelişmesini sağlıyor.

Dizilerdeki çekim standartları her geçen gün yükselirken, izlenme oranlarına bağlı olarak son derece yüksek bütçeler ayrılan dizilerin çekimleri farklı yerlerde yapılıyor. Dizilerin büyük bir bölümü İstanbul'da gerçekleştirilirken yine bu şehirde kurulan dev platolarda da dizi çekimleri gerçekleştiriliyor. Peki, İstanbul'da diziler nerede çekiliyor?Payitaht Abdulhamit Nerede Çekiliyor?

TRT kanalının reyting rekortmeni dönem dizileri arasında yer alan Payitaht Abdulhamit dizisi Kocaeli SEKA Film platosu içerisinde çekiliyor. Yani dizi çekimleri özel olarak kurulan kapalı bir alanda gerçekleştiriliyor.Diriliş Ertuğrul Dizisi Nerede Çekiliyor?

TRT tarafından ekrana getirilen bir diğer dönem dizisi olan Diriliş Ertuğrul dizi çekimleri ise İstanbul'un Beykoz ilçesinde gerçekleştiriliyor. İstanbul'da çekilen diziler arasında yer alan Diriliş Ertuğrul'un çekimleri Riva ve Beykoz Kundura Fabrikası içerisine kurulan özel platoda gerçekleştiriliyor. Dizide oldukça büyük bir prodüksiyon kullanılırken sadece Süleyman Şah Otağı için 600 metrekarelik bir alan kullanılıyor.Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor?

Show TV'nin kısa sürede fenomene dönüşen dizisi Çukur İstanbul'da çekiliyor. İstanbul'un kendine has dokusu ile dikkat çeken Balat semtinde çekilen dizide kullanılan mekanların büyük bir bölümü gerçek. Özellikle en çok merak edilen soruların başında yer alan "Çukur dostlar kahvesi nerede?" sorusunun yanıtı da Balat olarak veriliyor.Ufak Tefek Cinayetler Nerede Çekiliyor?

İçerisinde birbirinden farklı onlarca karakteri barındıran Sarmaşık Mahallesi pek çok kişinin hayallerini süslüyor. Peki, Ufak Tefek Cinayetler Sarmaşık Mahallesi nerede? Dizide yer alan muhteşem evler Kemer Country ve Zekariyaköy'de yer alıyor.Kadın Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kadın dizisi çekimleri de İstanbul'da gerçekleştiriliyor. Dizinin ana karakterlerinden biri olan Bahar'ın evi Ortabayır Sokakta yer alırken yine Bahar'ın eşi Sarp ile oturmuş olduğu evde aynı sokakta bulunuyor. Dizi çekimleri genelde İstanbul Beşiktaş ve İstanbul Ortaköy'de yapılıyor.Söz Dizisi Nerede Çekiliyor?

Son derece popüler bir dizi olması ve sete yoğun ilgi gösterileceğinden dolayı çekimlerin aksama riskine karşı yapım ekibi Söz dizisinin çekildiği yerler bilgisini bir sır gibi saklıyor. Ancak iddialara göre çekimler Bağcılar ile komşu olan Karabayır köyü olduğu belirtiliyor.