İzmir'de Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler!

İzmir'de yatırım yapacağınız en çok gelişen bölgeler hangileri? İşte İzmir'in yatırım rehberi...
İzmir'de Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler!

İzmir'de yatırım yapacağınız en çok gelişen bölgeler hangileri? İşte İzmir'in yatırım rehberi...

Ege’nin incisi İzmir, gayrimenkul yatırımcılarının tercih ettiği bir kent. İzmir’de arsa yatırımı yapılacak bölgelerle ilgili araştırmalar yapıldığında, İstanbul – İzmir otoyol projesinin yatırım yapılması düşünülen bölgeleri yönlendirmesi bekleniyor.

Emlak piyasasını canlandıracağı öngörülen projenin bitmesi ile birlikte arsaların da değerleneceği söyleniyor. Uzmanlar, uzun vadede arsa yatırımı yapmayı düşünenlere, Bornova köyleri, Torbalı ve çevresi ile, Çeşme’nin köylerinin en gözde ilçeler oldukları tavsiyesini veriyor.

İzmir'de Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler!

İzmir’deki Vazgeçilmez Yatırım Merkezleri Nerelerde?


Balçova, Bornova, Çamdibi, Güzelşehir, Mavişehir, Torbalı ve Güzelşehir ilçelerinin değer kazanacağı tahmin ediliyor. Bahsi geçen ilçeler, şimdiden yatırımcıların dikkatini çekmiş durumda. Uzmanlar, otoban bağlantıları ve AVM projelerinin hayata geçmesi ile birlikte arsaların değerinin artacağını söylüyor.

İzmir'de Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler!

İstanbul – İzmir arasındaki uzaklığı azaltacak olan Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu Projesi, yatırımcıları arsa arayışlarına sürüklüyor. Harmandalı ve Ulukent bölgeleri, İzmir’de arsa yatırımı yapılacak bölgeler içinde dikkat çeken yerler arasında.

Harmandalı, Her Açıdan Karlı Yatırım Yeri Olarak Göze Çarpıyor


Yatırım uzmanları, yeni açılan bölgelere yatırım yapmanın her zaman daha fazla kazandırdığını düşünüyor. Harmandalı, bu bölgelerin başında geliyor. Yeni devlet hastanesi projesi, üniversitelerin varlığı, arsa yatırımı için cazip etkenler olarak görülüyor. Ayrıca ulaşım ağının merkezindeki konumu, amortisman süresinin kısalığı da düşünüldüğünde, bölgeler yatırımcıların gözdesi konumuna geliyor.

İzmir'de Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler!

Gediz ve Katip Çelebi üniversitelerinin bulunduğu Harmandalı, 1+1, 2+1 konut projelerinin en yoğun hayata geçtiği bölge konumunda.

Ulukent Geleceğin Parlayan Yıldızı Olmaya Aday


Bağlantı Arsa yatırımcılarının bir diğer gözde ilçesi de Ulukent. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde, İzmir’in en gözde ve yıldızı parlayan ilçesinin Ulukent olması beklenirken, arsa fiyatları şimdiden değer kazanmış bile. İzmir’in pek çok yerinde arsa metrekare değerlerinin fazlasıyla yüksek olması ve Ulukent’in bu fiyatlara oranla daha düşük olması, bölgeyi yatırımcılar için tercih edilebilir kılıyor.

Nüfus yoğunluğu, alt yapı yatırımları, yerel yönetimlerin titiz çalışmaları ve iş kollarındaki artış Ulukent’in gelecekte parlayacağının garantisini olarak görülüyor. Ulukent, metro hattı ve çevre yolu bağlantıları ile İzmir’in arsa yatırımı yapılacak bölgeleri arasında bulunuyor.