TOKİ Açık Arttırma Satış İlanı Yayımladı

Toplu Konut İdaresi uygun fiyatlarla konut ve iş yeri satışı gerçekleştirmeye devam ediyor. Özellikle de sosyal konut projeleri ile alt gelir grubu insanların ev sahibi olmalarına olanak sağlayan TOKİ yeni satışları için açık arttırma düzenliyor.
TOKİ Açık Arttırma Satış İlanı Yayımladı

Toplu Konut İdaresi uygun fiyatlarla konut ve iş yeri satışı gerçekleştirmeye devam ediyor. Özellikle de sosyal konut projeleri ile alt gelir grubu insanların ev sahibi olmalarına olanak sağlayan TOKİ yeni satışları için açık arttırma düzenliyor.

Dar gelirli ailelerin konut sahibi olma umutlarını sürdürmelerini sağlayan TOKİ alt gelir grubu konut projeleri geliştirmek adına yeni kaynak arayışlarını sürdürüyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yapmış olduğu açıklamada yeni kaynak arayışını gerçekleştirmek için açık arttırma ile satış yapılacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre 25 farklı ilde yer alan 173 adet iş yeri ile 42 adet konutu açık arttırma ile satılacağı belirtildi.

TOKİ İşyeri Satış İhaleleri Ne Zaman?


TOKİ işyeri satış ihalesi için 25 farklı ilde yer alan iş yerinin satışa sunulacağını duyurdu. Toplamda 25 farklı ilde yer alan iş yerleri açık arttırma yöntemi ile satılacak. İş yeri satışlarının yapılacağı iller Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, İstanbul, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Rize, Sakarya, Sivas, Uşak ve Yalova olacak. Bu illerde yer alan toplamda 173 adet iş yeri belirlenen tarih ve saatte açık arttırma yöntemi ile satışa sunulacak ve açık arttırmada en yüksek fiyat teklifini veren alıcılar bu iş yerlerini satın almaya hak kazanacak. Satışlardan elde edilecek gelir TOKİ alt gelir grubu projelerini gerçekleştirmek için finansal kaynak olarak kullanılacak.

TOKİ Açık Arttırma İhalesi Ne Zaman?


Düzenlenecek olan TOKİ açık arttırma ihalesi 27 Şubat Salı günü tarihinde gerçekleştirilecek. İhale İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek ve isteyen kişiler internet üzerinden ihaleye katılım gerçekleştirebilecek. İstanbul'da ki TOKİ ihale toplantısı TOKİ İstanbul Hizmet Binası içerisinde, Ankara'da ki açık arttırma toplantısı ise TOKİ Bilkent merkez binası içerisinde gerçekleştirilecek. Açık arttırma toplantısı katılımcıların hazır olması ile beraber saat 13.00 itibari ile gerçekleştirilecek.

TOKİ Tarafından 42 Adet Konut Satılacak


TOKİ konut satışları için ise aynı açık arttırmada 42 adet konutun satışı için teklifleri kabul edecek. 62 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan konutlar Aksaray, Amasya, Ankara, Bolu, Çorum, Diyarbakır, Giresun, Hatay, Karabük, Konya, Malatya, Nevşehir, Sivas ve Trabzon sınırları içerisinde yer alıyor. 180 ay vadeli konut satışı gerçekleştirilecek olan ihaleden yararlanmak isteyen kişilerin uyacakları vade sınırlaması verecekleri peşinat tutarına göre belirlenecek. İhale detayı için TOKİ adresinden ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşabilirsiniz.

KAYNAK: Emlak365.com