İstanbul'da Metro Projesi ile Gayrimenkul Fiyatları Artacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan beş yeni metro hattı ile İstanbul'daki gayrimenkul fiyatları artacak.
İstanbul'da Metro Projesi ile Gayrimenkul Fiyatları Artacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan beş yeni metro hattı ile İstanbul'daki gayrimenkul fiyatları artacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin planladığı metro hattı, gayrimenkul fiyatlarını arttıracağı düşünülüyor.

İstanbul'daki gayrimenkul sektörüne, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yapılması planlanan beş yeni metro hattının etki edeceği bekleniyor. İstanbul'un her iki yakasında da çalışmalar devam ediyor. Yapılan metro hatları, İstanbul'un birçok ilçesinde ulaşımı kolaylaştıracak ve bölgenin değerini artıracak.

Başakşehir ve Karaşehir Emlak Yatırımcılarının İlgi Odağı Olacak

İstanbul'da yapılması planlanan beş yeni metro hattının gayrimenkul sektörünü etkilemesine ilişkili olarak yapılan açıklamalarda, özellikle Başakşehir - Karaşehir metro hattının emlak yatırımcıları tarafından büyük ilgi göreceği ifade edildi.

Yapılması planlanan beş yeni metro hattının, ulaşım ağlarının gayrimenkul sektöründeki dinamiklerin direk etkileyeceği vurgulandı. İhale aşamasındaki metro hattının duyurulması ile birçok firmanın yapımı planlanan bölgede yeni yerler arayışına başladığı öğrenildi. Özellikle Karaşehir'de son dönemde birçok markalı konutun projeleri yer alıyor.

Halkalı’da bir çok firmanın tamamlanmış konut projesi bulunuyor. Avrupa yakasına planlanan diğer bir çalışması ise Halkalı–Kirazlı metro hattı. Halkalı-Kirazlı bölgesinde yapılması planlanan bu metro hattı ile bölgede büyük fiyat artışları meydana gelecek. Uzmanların öngörülerine göre, metro hattının tamamlanması ile bu bölgede yer alan gayrimenkuller değerlerinin çok üstüne çıkacak.

14 Metro İstasyonu Yer Alacak

Son dönemlerde büyük yatırımların yapıldığı İstanbul Anadolu yakasında birçok konut projesi yer alıyor. Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattına 14 istasyon yer alacak. Özellikle 14 istasyonun yer alacağı metro hattının bu bölgelere büyük değer katacağı öngörülüyor.

Yeni metro hatlarının gelecek olması ile birlikte, konut projelerinin devam ettiği bölgede gayrimenkul fiyatlarına da büyük artış sağlayacağı düşünülüyor.

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe bölgeleri Anadolu yakasının nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Ümranye-Ataşehir-Göztepe bölgelerinin yapımına devam edilen metro hattının bitmesi ile birlikte bu bölgedeki konut satışı ve kiralarında büyük artışlar yaşanacağı düşünülüyor.